26 04 2018

Motoserce w Grodzisku już po raz dziesiąty

26.04.2018, godz.: 11:46
Motoserce w Grodzisku już po raz dziesiąty
fot. Mat. organizatora

Już w tę sobotę (28 kwietnia) wraz z oficjalnym otwarciem sezonu motocyklowego w Grodzisku odbędzie się dziesiąta już odsłona Motoserca. Dobroczynne akcji krwiodawstwa towarzyszyć będzie wiele ciekawych wydarzeń, które pozwolą spędzić miłe rodzinne popołudnie.

Motoserce to ogólnopolska akcja współorganizowana od 2009 roku przez Kongres Polskich Klubów Motocyklowych, czyli rzeszę ludzi, dla których równie wielką pasją, jak motocykle, jest pomaganie ludziom. Robią to poprzez organizowanie zbiórek krwi połączonych ze znakomitymi imprezami motocyklowymi. Grodzisk od lat uczestniczy w inicjatywie i w tym roku także przygotował szereg wydarzeń.

Najważniejszym będzie rzecz jasna akcja krwiodawstwa. Specjalny bus do poboru krwi stanie przy grodziskim deptaku, konkretnie przy placu Wolności od strony drogi 719. Krew będą oddawać motocykliści, ale mogą także wszyscy chętni, byle bez przeciwwskazań o których piszemy poniżej. Krwiobus będzie działał od godz. 10.00 do 14.00. W międzyczasie mieszkańcy skorzystają z różnych atrakcji: obejrzą wystawę efektownych motocykli i pokazy ratownictwa. Nie zabraknie też konkursów i zabaw dla dzieci; będzie można się też posilić przy stoiskach gastronomicznych.

Na godzinę 11.00 zaplanowano mszę polową oraz święcenie motocykli w związku z otwarciem sezonu. Wszystkie te piękne maszyny wyruszą zaś na paradę ulicami miasta, ale to już po zakończeniu zbiórki krwi o godz. 14.30. Na koniec impreza przeniesie się do Clubhouse Boruta w Grodzisku, w który od 15.30 ruszy dzień otwarty.

A teraz zapowiadane słówko na temat tego, kto może oddać krew. W dobie poprzedzającej oddanie krwi powinno się wypić około dwóch litrów płynów, wykluczyć z diety tłuszcze pochodzenia zwierzęcego: mleko, masło, kiełbasę, pasztet, śmietanę, rosół, tłuste mięso oraz jajka, orzeszki ziemne i ciasta kremowe, ograniczyć palenie papierosów. Nie należy oddawać krwi po spożyciu alkoholu lub w trakcie choroby i przyjmowania leków.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi