12 11 2017

Motorowerzysta na „podwójnym gazie” na drodze 579, miał prawie trzy promile

12.11.2017, godz.: 13:13
Motorowerzysta na „podwójnym gazie” na drodze 579, miał prawie trzy promile
fot. Policja

W sobotni wieczór patrol policji zatrzymał kierowcę motoroweru, który poruszał się po drodze nr 579 bardzo chwiejnym torem jazdy. Szybko wyszło na jaw dlaczego. Mężczyzna był pijany – miał prawie trzy promile alkoholu w organizmie.

Z informacji przekazanych przez policjantów wynika, że do zatrzymania doszło w Chrzanowie Dużym. – Mogę potwierdzić, że w sobotę około godz. 20.45 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę, który jechał motorowerem po trasie nr 579 – mówi nam asp. sztab Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim. – Okazało się, że mężczyzna jest pod wyraźnym wpływem alkoholu. Badaniem alkomatem wykazało blisko trzy promile w jego organizmie – dodaje.

Pijany motorowerzysta został zatrzymany. Po wytrzeźwieniu powinien usłyszeć zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do dwóch lat.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi