21 03 2019

Motocykliści zaczynają sezon. Policja apeluje o ostrożność

21.03.2019, godz.: 17:06
Motocykliści zaczynają sezon. Policja apeluje o ostrożność
fot. Mariusz Kordel

Robi się coraz cieplej, a z każdym dniem na drogach pojawiać się będzie więcej motocyklistów. Sezon motocyklowy powoli rusza, a funkcjonariusze z grodziskiej komendy apelują do motocyklistów, a także innych użytkowników dróg o zachowanie rozwagi i ostrożności.

Z roku na rok rośnie liczba motocyklistów naszym regionie. Jest to popularny środek lokomocji, zwłaszcza wśród młodych ludzi. Nie zawsze motocyklowa pasja idzie jednak w parze z bezpieczeństwem. Czasem brawurą, brakiem ostrożności lub łamaniem przepisów użytkownicy dróg stwarzają duże zagrożenie – dotyczy to zarówno motocyklistów jak i kierowców aut. Jednak różnica polega na tym, że w wyniku kolizji tych dwóch pojazdów motocyklista ma znacznie mniejsze szanse na wyjście cało ze zderzenia.

Dlatego też policjanci apelują zarówno do motocyklistów, jak i kierowców aut o szczególną ostrożność, ponieważ każdy uczestnik ruchu musi mieć na względzie nie tylko swoje bezpieczeństwo, ale także innych.

Grodziscy policjanci przytaczają kilka podstawowych rad dla motocyklistów, które znacznie zwiększy bezpieczeństwo podczas podróżowania jednośladem. Przede wszystkim apelują o nie popisywanie się brawurową jazdą przed kolegami, ponieważ może się to skończyć tragicznie. Podkreślają również, aby motocykliści nie „wciskali” się między jadące pojazdy, ponieważ któryś z  nich może go nie zauważyć. Przypominają również o zakładaniu odpowiedniej odzieży motocyklowej (kask, ochraniacze, buty, rękawice), która znacznie zwiększy bezpieczeństwo motocyklisty.

Funkcjonariusze zwracają się również do kierowców samochodów. – Przypominamy, że motocykliści są niechronionymi (np. blachą, poduszkami powietrznymi, czy pasami bezpieczeństwa) uczestnikami ruchu drogowego. Nawet najmniejszy błąd wobec nich może spowodować poważny wypadek. Najczęstszym błędem w stosunku do kierujących jednośladami jest nieustąpienie im pierwszeństwa przejazdu. W okresie przedwiosennym kierowcy powinni uwzględnić pojawienie się większej liczby tych uczestników ruchu na drodze – zaznaczają policjanci z grodziskiej komendy.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi