16 12 2018

Most na ul. Królewskiej do rozbiórki. Będą spore utrudnienia

16.12.2018, godz.: 12:35
Most na ul. Królewskiej do rozbiórki. Będą spore utrudnienia
Fot. GrodziskNews.pl

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie zamierza w przyszłym roku rozebrać stary most na ul. Królewskiej w Milanówku i w jego miejscu postawić nowy. Inwestycja będzie się wiązała ze sporymi utrudnieniami w ruchu.

Mowa o mocno wysłużonym moście na rzece Rokitnicy na granicy Grodziska i Milanówka. Inwestycja zakłada jego rozbiórkę, a w jego miejsce ma powstać przepust. Zgodnie z dokumentacją zasadnicze roboty budowlane mają być prowadzone „połówkowo”, czyli drogowcy najpierw rozbiorą połowę mostu, a następnie na tej części wybudują połowę nowego przepustu, a następnie zabiorą się za drugą część.

Co to oznacza dla kierowców? To co było m.in. w Grodzisku na ul. Sienkiewicza w wakacje 2016 r., czyli spore utrudnienia w ruchu. Samochody będą jeździć tamtędy wahadłowo, ewentualnie będą mogły pojechać objazdem ul. 3 Maja. Generalnie czasowa organizacja ruchu zostanie podzielona na etapy. Tzw. etap 0 będzie dotyczył zwężenia lewego pasa ruchu i wykonania tymczasowego utwardzenia lewego pobocza. Etap pierwszy to prace na prawej połowie obiektu i puszczenie ruchu lewą, a drugi etap to roboty na lewej stronie, a ruch puszczony będzie pasem prawym.

W dokumentacji podano, że ruch będzie sterowany za pomocą przenośnych sygnalizatorów świetlnych, ale w godzinach szczytów komunikacyjnych (godz. 6.30–9.30 oraz 15.00–18.00) konieczne będzie wprowadzenie ręcznego sterowania ruchem.

Warto zaznaczyć, że ruch pieszo-rowerowy podczas prac będzie odbywał się normalnie, bowiem samodzielny obiekt dla rowerów i pieszych nie będzie przebudowywany.

Kiedy inwestycja ruszy? Tego jeszcze nie wiadomo, bo MZDW najpierw musi rozstrzygnąć przetarg. Inwestycja ma być jednak gotowa do 30 listopada 2019 r.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi