16 12 2018

Most na ul. Królewskiej do rozbiórki. Będą spore utrudnienia

16.12.2018, godz.: 12:35
Most na ul. Królewskiej do rozbiórki. Będą spore utrudnienia
Fot. GrodziskNews.pl

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie zamierza w przyszłym roku rozebrać stary most na ul. Królewskiej w Milanówku i w jego miejscu postawić nowy. Inwestycja będzie się wiązała ze sporymi utrudnieniami w ruchu.

Mowa o mocno wysłużonym moście na rzece Rokitnicy na granicy Grodziska i Milanówka. Inwestycja zakłada jego rozbiórkę, a w jego miejsce ma powstać przepust. Zgodnie z dokumentacją zasadnicze roboty budowlane mają być prowadzone „połówkowo”, czyli drogowcy najpierw rozbiorą połowę mostu, a następnie na tej części wybudują połowę nowego przepustu, a następnie zabiorą się za drugą część.

Co to oznacza dla kierowców? To co było m.in. w Grodzisku na ul. Sienkiewicza w wakacje 2016 r., czyli spore utrudnienia w ruchu. Samochody będą jeździć tamtędy wahadłowo, ewentualnie będą mogły pojechać objazdem ul. 3 Maja. Generalnie czasowa organizacja ruchu zostanie podzielona na etapy. Tzw. etap 0 będzie dotyczył zwężenia lewego pasa ruchu i wykonania tymczasowego utwardzenia lewego pobocza. Etap pierwszy to prace na prawej połowie obiektu i puszczenie ruchu lewą, a drugi etap to roboty na lewej stronie, a ruch puszczony będzie pasem prawym.

W dokumentacji podano, że ruch będzie sterowany za pomocą przenośnych sygnalizatorów świetlnych, ale w godzinach szczytów komunikacyjnych (godz. 6.30–9.30 oraz 15.00–18.00) konieczne będzie wprowadzenie ręcznego sterowania ruchem.

Warto zaznaczyć, że ruch pieszo-rowerowy podczas prac będzie odbywał się normalnie, bowiem samodzielny obiekt dla rowerów i pieszych nie będzie przebudowywany.

Kiedy inwestycja ruszy? Tego jeszcze nie wiadomo, bo MZDW najpierw musi rozstrzygnąć przetarg. Inwestycja ma być jednak gotowa do 30 listopada 2019 r.

Dodaj Komentarz

  • Michu

    Znowu podpiszą umowę z bardzo długim czasem realizacji i będą utrudnienia przez minimum 3 miesiące. Wykonawca puści 2-3 osoby i będą sobie powoli dłubać. Duże mosty robi się w miesiąc, a kilka już remontowanych mini mostków na DW719 w jakimś niewiarygodnie długim terminie, to jakieś nieporozumienie.

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi