09 02 2017

Moc rocka z Rock Union w Grodzisku

09.02.2017, godz.: 19:53
Moc rocka z Rock Union w Grodzisku
Fot. GrodziskNews.pl

Szykuje się energetyczny koncert w Grodzisku. 29 marca w mieście zagra rodzima kapela Rock Union. Tym występem muzycy promować będą najnowszą, a zarazem pierwszą studyjną płytę.

Rock Union to zespół rockowy, który zawiązał się w Grodzisku Maz. w kwietniu 1979 roku po III Grodziskim Sejmiku Muzycznym, na którym wystąpił jeszcze pod starą nazwą Famed. Zespół powstał z inicjatywy Zdzisława „Szczoty” Grzesiewicza – lidera zespołu, w oparciu o muzyków, grających wcześniej w zespole Famed, czyli Zdzisława Grzesiewicza, Bogdana Wiśniewskiego, Mirosława Wardzińskiego i klawiszowca Jacka Banasiaka oraz basistę Romana Kęszyckiego, którego wkrótce zastąpił Andrzej Jaryczewski. Występ na III Grodziskim Sejmiku Muzycznym skutkował zaproszeniem zespołu przez Jacka Sylwina na 2 edycję Muzyki Młodej Generacji na Pop Session 1979 w Sopocie.

W 2002 roku nagrał własnym sumptem swoją pierwszą EP-kę, której jakość dawała niestety wiele do życzenia i nie ujrzała światła dziennego, poza małą grupą znajomych. W 2014 roku zespół reaktywował się za sprawą Bogdana Wiśniewskiego i Mirosława Wardzińskiego, a w 2015 roku zagrał z powodzeniem w ramach koncertu świętującego rocznicę 35-lecia istnienia zespołu.  Dzięki wsparciu i pomocy włodarzy miasta i Centrum Kultury w Grodzisku Maz. nagrał pierwszą profesjonalną EP-kę, która zawiera własne kompozycje oraz covery rockowe – mówią organizatorzy grodziskiego koncertu.

Obecny skład zespołu to Bogdan Wiśniewski – gitara, Jacek Banasiak – klawisze, Paweł Wardziński – bas, Mirek Wardziński – wokal,Wojtek Płociński – perkusja oraz Michał Wardziński – wokal.

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasach kina CK przy ul. Spółdzielczej 9.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata