12 11 2017

Młodzi „wojownicy” UKS-u Sparty z dwoma medalami w Holandii [FOTO]

12.11.2017, godz.: 16:01
Młodzi „wojownicy” UKS-u Sparty z dwoma medalami w Holandii [FOTO]
fot. UKS Sparta Grodzisk Maz.

Drużyna sekcji shinkyokushinkai karate UKS Sparty Grodzisk Mazowiecki wzięła udział w prestiżowym turnieju w holenderskim Sneek, nieopodal Amsterdamu. Młodzi zawodnicy spisali się bardzo solidnie, a występ zwieńczyli dwoma złotymi medalami.

Sukces tym większy, że w zawodach udział wzięło blisko 300 zawodników z różnych krajów. Waterpoort Cup to turniej wyjątkowy ze względu na jego formułę, rzadką na karateckich arenach. Można by ją porównać do systemu rozgrywek w turniejach siatkarski lub w piłkarskiej Lidze Mistrzów. Młodzi zawodnicy rywalizują w grupach i zdobywają punkty w pojedynkach każdy z każdym. Następnie, najlepsza czwórka zawodników danej
kategorii wiekowej i wagowej, rywalizuje między sobą o miejsca 1-4.  Oznaczało to dużo walk w drodze do zwycięstwa.

– Taka formuła to, doskonały trening dla karateckiej młodzieżówki, trening w warunkach bojowych, co najważniejsze – mówią trenerzy  Sparty.

Wśród zwycięzców poszczególnych kategorii wiekowych znalazł się zawodnik UKS-u Sparty Filip Bolewski rywalizujący w kategorii kadetów do lat 15.

– Filip, na co dzień uczeń drugiej klasy Gimnazjum nr 3 (SP nr 5) nie pozostawił żadnych wątpliwości swoim przeciwnikom wygrywając połowę swoich walk przed czasem. Najbardziej cieszy fakt, że w drodze do zwycięstwa pokonał trzech zawodników reprezentacji Litwy uchodzących za czołówkę europejskiego karate kontaktowego – opowiadają przedstawiciele Sparty.

Na najniższym stopniu podium holenderskiego turnieju zameldował się inny podopieczny trenera Tomasz Basiaka, Mateusz Aniszewski startujący w kategorii U-13. Mateusz, mimo porażki w pierwszej walce z zawodnikiem litewskim, wywalczył medal brązowy dzięki wygraniu pozostałe pojedynki.

Barwy UKS-u Sparty Grodzisk Mazowiecki reprezentowali: Paulina Jarczyk, Hania Milczarek, Julia Dobrowolska, Mateusz Aniszewski i Filip Bolewski, sędzia: Magdalena Kaczmarzyk, trener: Tomasz Basiak.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi