26 02 2019

Młodzi panczeniści z Grodziska i Milanówka w mekce łyżwiarstwa szybkiego

26.02.2019, godz.: 13:20
Młodzi panczeniści z Grodziska i Milanówka w mekce łyżwiarstwa szybkiego
fot. UKS Sparta Grodzisk Maz./Facebook

Trzeci rok z rzędu młodzi łyżwiarze szybcy z Grodziska i Milanówka pościgają się w mekce panczenistów – w holenderskim Heerenveen. 1 i 2 marca odbędzie się tam kolejna odsłona międzynarodowych zawodów Viking Race.

Zawody Viking Race uznawane są za nieoficjalne mistrzostwa Europy dzieci i młodzieży. Dla młodych zawodników możliwość występu w faktycznej ojczyźnie łyżwiarstwa to wielkie przeżycie i nobilitacja, tym bardziej w Heerenveen na legendarnym torze lodowym Thialf, który w 2016 roku przeszedł renowację i robi jeszcze większe wrażenie.

Marta Dobrowolska, zawodniczka UKS-u Sparty Grodzisk Mazowiecki, miała już w zeszłym roku i przed dwoma laty okazję wystartować w zawodach w Heerenveen. W tym ponownie wywalczyła sobie to prawo dzięki znakomitemu występowi na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, w której triumfowała w w biegu masowym, a wieloboju w swojej grupie wiekowej wywalczyła srebro.

W owalu w Heerenveen wystartuje na dystansach 500,1000, 1500 i 3000 metrów. W tej samej kategorii wiekowej wystartuje również reprezentująca UKS-3 Milanówek Alicja Faderewska. Na Viking Race pojadą też dwaj inni reprezentanci milanowskiego klubu Igor Masalski – w kategorii 15-latków oraz 12-letni Mateusz Śliwka.

Zawody w Holandii odbędą się 1 i 2 marca.

8

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi