10 11 2017

Młodzi karatecy grodziskiej Sparty z medalami w międzynarodowych zawodach

10.11.2017, godz.: 17:13
Młodzi karatecy grodziskiej Sparty z medalami w międzynarodowych zawodach
fot. UKS Sparta Grodzisk Maz.

Młodzi karatecy UKS-u Sparty Grodzisk Mazowiecki wzięli udział w międzynarodowym turnieju karate kyokushin w Józefowie. Pięcioro z nich wywalczyło miejsca na podium. 

– Było to wyjątkowe, w skali Polski wydarzenie sportowe. Dwustu zawodników rywalizowało w formule pełnokontaktowej karate kyokushin (możliwość wykonania wszystkich technik z pełną siłą). Takie turnieje to raczej domena japońska, niespotykana na szeroką skalę w Europie, gdzie rywalizacja w pełnym kontakcie, zwykle dotyczy seniorów. Gdyby nie komplet ochraniaczy, w Józefowie, moglibyśmy poczuć się seniorami – mówią z zadowoleniem przedstawiciele grodziskiej Sparty.

A powody do satysfakcji są tym większe, ze młodzi zawodnicy naszego klubu wywalczyli na macie kilka medali, choć było to dla nich w tej formule debiutancki start. – Na tatami dominowali zawodnicy gospodarzy i goście z Rosji. Bardzo wysoko poprzeczkę stawiali Łotysze. Dla naszej młodzieży (chociaż treningowe walki prowadzimy w formule kontaktowej) turniej w Józefowie był pierwszym wyzwaniem turniejowym w pełnym kontakcie. Wynikowego szału nie było, ale kilka trofeów padło naszym łupem – podkreślają trenerzy karateków Sparty.

Spójrzmy więc na owe cenne rezultaty:
Wiktoria Gajowniczek – 2. miejsce
Pola Krzysztoszek – 2. miejsce
Natalia Kaczmarzyk – 3. miejsce
Filip Bolewski – 3. miejsce
Bartek Balcerzak- 3. miejsce

Wszystkim zawodnikom Sparty gratulujemy ambitnej sportowej postawy!

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi