17 05 2018

Mistrzostwa Polski w wyciskaniu sztangi. Weź udział w turnieju

17.05.2018, godz.: 14:18
Mistrzostwa Polski w wyciskaniu sztangi. Weź udział w turnieju

19 maja odbędzie się mocno obsadzony turniej wyciskania sztangi leżąc. Zmagania w randze mistrzostw Polski odbędą się w Pruszkowie, a będą w nich uczestniczyć zawodnicy z całego kraju. Nie zabraknie również atrakcji towarzyszących zmaganiom sportowym. 

– Celem zawodów jest popularyzacja aktywności ruchowej jako formy zdrowego stylu życia oraz propagowanie takiej dyscypliny siłowej jak wyciskanie sztangi leżąc, współzawodnictwo z poszanowaniem zasad fair play oraz integracja środowisk sportowych i organizacji zajmujących się kultura fizyczną. Mogą uczestniczyć członkowie klubów sportowych, stowarzyszeń oraz zawodnicy nie zrzeszeni, bez licencji, bez względu na miejsce zamieszkania – opowiadają organizatorzy turnieju.

Zawodnicy rywalizują bez koszulek specjalistycznych i bez opasek na łokcie. Aby zaliczyć wyciśnięcie ciężaru pośladki zawodnika muszą mieć stały kontakt z ławeczką, wolno jedynie oderwać od ziemi pięty i głowę. Będą rywalizować w kilku kategoriach: open Absolut Men, Open Absolut Women, Open Służb Mundurowych, Niepełnosprawnych, Wiekowych oraz w kategoriach wagowych.

Zawody zostały objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Pruszkowa. Miast Pruszków ufundowało puchary i medale dla wszystkich zawodników.

Kilka słów o atrakcjach towarzyszących.– O najmłodszych kibiców zadba Sala Zabaw Bajkowy Raj, która zarazi wszystkich mnóstwem energii. Pan mgr Marcin Ciesielski z firmy MEDIFIT wspomoże naszych zawodników z dziedziny fizjoterapii sportowej i masażu – całokształt działań nastawiony będzie na polepszeniu regeneracji powysiłkowej oraz na przygotowaniu do wysiłku bezpośrednio przed startem – mówią organizatorzy. – Podczas imprezy dostępny będzie punkt gastronomiczny oraz stoiska wystawowe m.in. firmy Fit Meat. Całość poprowadzi jedyny, niepowtarzalny i charyzmatyczny Maciej Więcek – dodają.

Gościem specjalnym zawodów będzie Michał Rudziński- wyciskający sztangę o wadzę 290 kg (bez koszulki specjalistycznej), prezydent federacji WRPF Polska Andrzej Kocyła oraz Dominika Tajner Wiśniewska – przygotowująca się na wyprawę w Himalaje.

Na zawodników czekają atrakcyjne nagrody. Do wygrania są zestawy muzyczne, ekspresy do kawy, golarki hybrydowe firmy Philips OneBladePro, zestawy kosmetyków samochodowych, zestawy produktów firmy Fit Meat, odżywki firmy Acitivlab, pakiety rabatowe na badania w sieci laboratoriów ALAB Laboratoria.

Zawodnicy chętni, by wystartować, wciąż mogą się zapisać. Szczegóły tutaj.

Mistrzostwa Polski w wyciskaniu sztangi leżąc pod rangą federacji WRPF odbędą się w dniu 19 maja 2018r. w obiekcie sportowym Perzcourt Gym&Tennis Club przy ul. Kazimierza Lisieckiego 1 w Pruszkowie. Start zawodów o godz. 10.00.

Patronem medialnym imprezy jest portal GrodziskNews.pl

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi