08 11 2018

Ministerialne dofinansowania na sprzęt ratowniczy dla naszych OSP

08.11.2018, godz.: 17:02
Ministerialne dofinansowania na sprzęt ratowniczy dla naszych OSP
fot. Pixabay

Do gmin Grodzisk, Milanówek, Jaktorów, Żabia Wola i Baranów trafią dotacje, które zostaną przekazane Ochotniczym Strażom Pożarnym na zakup sprzętu ratownictwa medycznego.

Środki pochodzą z Funduszu Sprawiedliwości, będącego w dyspozycji ministerstwa. Dzięki tym pieniądzom gminy zakupią – lub już zakupiły – zestaw ratownictwa medycznego z deską ortopedyczną, szynami oraz opatrunkami hydrożelowymi. Zestaw taki ma zastosowanie do zabezpieczania dróg oddechowych, prowadzenia oddechu kontrolowanego lub wspomaganego oraz tlenoterapii, unieruchamiania złamań oraz podejrzeń złamań lub zwichnięć, zapewnienia komfortu termicznego, tamowania krwotoków i opatrywania ran oraz opatrywania oparzeń.

Pieniądze mogą być również przeznaczone na zakup defibrylatorów, toreb ratowniczych i innego sprzętu ratownictwa medycznego. Dodajmy, że dofinansowanie trafiło także do gminy Brwinów, czyli trzeciego partnera naszego Trójmiasta Ogrodów.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi