30 01 2017

Milanowskie spotkanie ze zdobywczynią Paszportu „Polityki” już dziś

30.01.2017, godz.: 11:04
Milanowskie spotkanie ze zdobywczynią Paszportu „Polityki” już dziś
fot. Mat. prasowe

Przed dwoma tygodniami informowaliśmy, że mieszkanka Milanówka Natalia Fiedorczuk-Cieślak została uhonorowana Paszportem „Polityki” w kategorii: literatura. Pisarka zadebiutowała w tym roku książką „Jak pokochać centra handlowe”. Dziś będzie okazja, aby się z pisarką spotkać, porozmawiać z nią o książce i nie tylko.

Ów debiut literacki to – jak mówią krytycy – ubrana w introwertyczną narrację opowieść wielu kobiet, które dotknął kryzys związany z urodzeniem dziecka. W hipnotyzującej i surowej opowieści wyciąga na światło dzienne pytania o rodzicielstwo, których nie mamy ochoty ani odwagi sobie zadać. Czy istnieją matki lepsze i gorsze? Kto o tym decyduje? Jednak ta książka to nie tylko opowieść o stawaniu się rodzicem, to także portret otoczenia: portret Polski, jej przedmieść, a także codziennej pracy i obowiązków, wynikających z dorosłości. Obowiązków tak powszednich i nużących, że zwykliśmy odbierać im znaczenie, pomijać je i bagatelizować.

Sposób literackiego przekazu Natalii Fiedorczuk-Cieślak doceniła również kapituła Paszportów „Polityki”, czy słusznie? Najlepiej wyrobić sobie własną opinię po lekturze książki. Być może do sięgnięcia po nią zachęci dzisiejsze spotkanie z autorką.

Odbędzie się dziś (30 stycznia) w milanowskiej bibliotece przy ul. Spacerowej 4. Początek o godz. 18.00, wstęp wolny.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata