08 06 2018

Milanowskie Miasteczko Rowerowe jednak powstanie. Wybrali wykonawcę

08.06.2018, godz.: 19:29
Milanowskie Miasteczko Rowerowe jednak powstanie. Wybrali wykonawcę

Milanówek zdecydował się zakończyć „telenowelę” przetargową związaną z poszukiwaniem firmy, która podjęłaby się budowy Miasteczka Ruchu Rowerowego. Za szóstym podejściem magistrat wyłonił wykonawcę, mimo iż jego oferta cenowa ponaddwukortnie przekraczała budżet zaplanowany na tę inwestycję.

Firma IN TEC Plan zażyczyła sobie za budowę miasteczka 369 tys. zł, podczas gdy Milanówek zabezpieczył na ten cel 178 tysięcy, a więc ponad dwa razy więcej. Wydawało się więc, że i tym razem przetarg nie zostanie rozstrzygnięty. Urzędnicy doszli jednak najwyraźniej do wniosku, że rynek nie zaoferuje ceny zakładanej przez magistrat i trzeba podjąć decyzję: dopłacić czy zrezygnować z budowy obiektu. Ostatecznie wybrano pierwszą możliwość.

Czego konkretnie dotyczy zadanie? Chodzi o budowę obiektu na ul. Żabie Oczko na przy Zespole Szkół Gminnych nr 3. W miasteczku mają się znaleźć zminiaturyzowane jezdnie, chodniki, przejścia dla pieszych, znaki drogowe, jak również oświetlenie i elementy małej architektury. Projekt powinien przewidywać jak największą ilość elementów i sytuacji jakie rowerzyści mogą spotkać na drogach, znajdą się tam m.in. różne modele skrzyżowań, wysepkę kanalizująca ruch, przynajmniej jeden próg zwalniający, ścieżki rowerowe, drogę jednokierunkową, sygnalizację świetlną, przejścia dla pieszych itp.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi