02 04 2019

Milanowski basen ożyje na nowo

02.04.2019, godz.: 15:30
Milanowski basen ożyje na nowo
fot. Facebook/Urząd Miasta Milanówka

Na takie wiadomości czekali nie tylko mieszkańcy Milanówka, lecz także sąsiednich miejscowości w regionie. Burmistrz Piotr Remiszewski poinformował bowiem na Facebooku, że w czerwcu uruchomiony zostanie basen przy ul. Sportowej. Nam zdradził szczegóły przedsięwzięcia.

– Postulat, który wybrzmiewał przez lata sugerował, że z basenem nic nie da się zrobić. Okazuje się jednak, że restytucja tego miejsca jest możliwa i to wcale nie takim dużym kosztem, tylko wymaga to odpowiedniego zaangażowania. Sam byłem przekonany, że będzie można udostępnić basen w lecie, lecz dopiero w lipcu lub sierpniu Tymczasem będzie to możliwe już czerwcu – mówi nam Piotr Remiszewski, burmistrz Milanówka.

Prace przygotowujące obiekt do bezpiecznego użytku, wkrótce się rozpoczną. – Musimy przeprowadzić prace polegające na wykonaniu trwałej izolacji niecki basenowej, tak aby woda nie powodowała degradacji i łuszczenia się betonu. Dziś są na rynku technologie i materiały pozwalające to zrealizować. Jestem przekonany, że pozwoli to – przy regularnej konserwacji obiektu – korzystać z basenu przez kolejne lata – zaznacza Remiszewski.

Okazuje się, że w perspektywie włodarz snuje również plany poważniejszej modernizacji basenu. – Niewiele mamy już w ogóle basenów odkrytych. Chcemy, aby było to miejsce kultowe, chętnie odwiedzane nie tylko przez naszych mieszkańców, lecz także sąsiadów. W przyszłości chcielibyśmy, wybudować nad basenem mobilne zadaszenie, a także iść dalej w w kierunku atrakcyjnego zagospodarowania tego terenu pod kątem rekreacyjnym – podkreśla burmistrz.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.