12 12 2016

Milanówek zaprasza na wigilię miejską

12.12.2016, godz.: 16:33
Milanówek zaprasza na wigilię miejską
fot. GrodziskNews

Milanowski magistrat zaprasza wszystkich mieszkańców na wigilię miejską przy ul. Warszawskiej, a więc w centrum miasta. Organizatorzy zapewniają, że różnorodnych atrakcji – dla ciała i ducha – nie zabraknie. W planie między innymi odsłonięcie muralu upamiętniającego jedwabnictwo milanowskie, a także kiermasz świąteczny i akcja charytatywna.

Z każdym dniem atmosfera zbliżającego się Święta Bożego Narodzenia jest coraz bardziej odczuwalna. Okoliczne miasta ozdabiają się świątecznymi światłami, pojawiły się piękne choinki, na ulicy można spotkać Świętego Mikołaja rozdającego upominki, a w radiu coraz częściej puszczane są świąteczne utwory.

Zdecydowanie świątecznie ma być 17 grudnia w Milanówku. Przy ul. Warszawskiej miasto zorganizuje wigilię miejską dla mieszkańców, sporą imprezę z dużą liczbą różnorodnych atrakcji. Wszystko rozpocznie się o godz. 10.00 od kiermaszu pod nazwą Aleja Milanowskich Przedsiębiorców. Będzie tam można wybierać spośród wielu z stoisk wyrobami rękodzielniczymi czy smakowitymi specjałami świątecznymi. W samo południe przed wejściem na stację PKP rozstawi się scena świąteczna, na której wystąpią uczniowie milanowskich szkół, szczudlarze, kolędnicy, pojawi się też kraina Mikołaja. Widowiskowo zapowiadają się wydarzenia zaplanowane na ul. Warszawskiej od godz. 12.30.

Wówczas przemaszerują tamtędy anioły na szczudłach, grupy kolędników, mikołaj, diabeł i elf. Będzie można obejrzeć anielską wystawę przygotowaną przez milanowskich uczniów, pojawi się żywa szopka, świąteczna fotobudka i wystawa zdjęć retro. Będzie specjalne stoisko do pakowania prezentów, a uczniowie zaprezentują ekspozycję dotyczącą ich szkół.

Ważny elementem imprezy będzie zbiórka charytatywna na rzecz bezdomnych zwierząt ze schroniska w Milanówka. Nie zabraknie również Mikołaja oraz wieczerzy wigilijnej. A dla urozmaicenia organizatorzy przygotowali również prezentację świątecznych zwyczajów norweskich w ramach współpracy Milanówka z gminą Frogn w Norwegii właśnie.

O godz. 13.45 odbędzie się odsłonięcie „jedwabnego” muralu wymalowanego na ścianie budynku poczty; na 15.00 zaplanowano wieczerzę wigilijną, zaś zwieńczeniem milanowskiej wigilii będzie rozpalenie betlejemskiego Światła Pokoju o godz. 17.00.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi