03 12 2017

Milanówek zaprasza na wigilię miejska

03.12.2017, godz.: 15:58
Milanówek zaprasza na wigilię miejska
fot. Urząd Miasta Milanówka

Milanówek zaprasza wszystkich mieszkańców na wigilię miejską przy ul. Warszawskiej, a więc w centrum miasta. Organizatorzy, czyli władze miasta, zapewniają, że różnorodnych atrakcji – dla ciała i ducha – nie zabraknie.

Grudzień to miesiąc, w którym szczególnie czuć zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Okoliczne miasta ozdabiają się świątecznymi światłami, pojawiły się piękne choinki, na ulicy można spotkać Świętego Mikołaja rozdającego upominki, a w radiu coraz częściej puszczane są świąteczne utwory.

Zdecydowanie świątecznie ma być 17 grudnia w Milanówku. Przy ul. Warszawskiej miasto zorganizuje wigilię miejską dla mieszkańców, sporą imprezę z dużą liczbą różnorodnych atrakcji.  Wszystko rozpocznie się o godz. 11.00 od kiermaszu pod nazwą. Będzie tam można wybierać spośród wielu z stoisk wyrobami rękodzielniczymi czy smakowitymi specjałami świątecznymi.

Nie zabraknie również występów artystycznych w wydaniu zarówno dzieci, jak i dorosłych. W godzinach od 11.30 do 13.00 w budynku starego kina zaprezentują dzieciaki, będą także występy teatrzyku.  W samo południe natomiast wystartuje zabawa dla fanów książek, bowiem za odgadnięcie rymowanek będzie można wygrać różnorakie tytuły. Od godz. 13.00 ma scenie głównej rozpocznie się godzinny program dla dzieci. Po nim zaś nastąpi oficjalne otwarcie wigilii dla milanowian.

Około 14.30 na scenę wkroczy z koncertem zespół Janusz Prusinowski Kompania. Po godzinnym muzykowaniu przyjdzie zaś czas na wspólne kolędowanie mieszkańców. Wreszcie o godz. 17.00, gdy zapadnie z zmierzch, na milanowskim niebie rozbłyśnie „światełko pokoju”.  Na zakończenie wigilii uczestnicy przeniosą się do starego kina, by o godz. 18.00 obejrzeć spektakl „Moralność Pani D.” przygotowany przez Stowarzyszenie T-Art.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi