21 10 2017

Milanówek z ofertą dla seniorów

21.10.2017, godz.: 12:54
Milanówek z ofertą dla seniorów
Fot. Pixabay

W Milanówku jest coraz więcej zajęć i udogodnień dla seniorów. Ośrodek Pomocy Społecznej ruszył z projektem „Milanowska Szkoła Aktywnego Seniora”, a miasto ogród przystępuje do Programu Ogólnopolskiej Karty Seniora.

Seniorzy z Milanówka bardzo chętnie korzystają z zajęć ruchowych, na których obecny jest certyfikowany rehabilitant, a uczestnicy mogą skorzystać ze sprzętu gimnastycznego. Podstawowa lista (15 osób) została już zamknięta, a pracownicy socjalni już zapisują chętnych na listę rezerwową – chętnych jest kolejnych 30 seniorów. Od listopada mają więc zostać uruchomione dodatkowe zajęcia.

Od listopadzie również będzie można wyrobić w Milanówku Kartę Seniora. Czym ona jest i jakie daje korzyści? Wyrobić ją będzie mógł każdy mieszkaniec Milanówka, który ukończy 60. rok życia. Karta ta wyrabiana jest bezterminowo, a właściciel karty nie ponosi żadnych kosztów jej wyrobienia. Karta uprawnia do korzystania z pakietu zniżek i promocji na usługi i towary w sklepach, firmach i instytucjach, oferowanych przez wiele firm w całej Polsce. Choć w naszym regionie na razie nie ma wielu firm honorujących Kartę Seniora to np. w jednym z grodziskich sklepów z Kartą Seniora można bezpłatnie wykonać badanie słuchu, czy przegląd aparatów słuchowych. Pełna lista firm honorujących Kartę jest dostępna TUTAJ.

Osoby, które chcą wyrobić Kartę Seniora muszą się zgłosić do Ośrodka Pomocy Społecznej znajdującego się przy ul. Kościuszki 41 w Milanówku. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu (22)  724-97-92 wewn.11.

Ponadto milanowski OPS zachęca seniorów do skorzystania z bezpłatnych zajęć języka angielskiego.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi