07 11 2017

Milanówek z dofinansowaniem. Wybuduje trzy trasy rowerowe

07.11.2017, godz.: 15:00
Milanówek z dofinansowaniem. Wybuduje trzy trasy rowerowe
fot. Pixabay

Milanówek otrzymał 400 tys. zł dofinansowania na budowę dróg rowerowych w ramach programu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Dzięki tym pieniądzom powstaną trzy takie trasy wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

Milanówek przystąpił do ZIT-ów w partnerstwie z pięcioma innymi gminami z naszego regionu: Grodziskiem, Podkową Leśną, Żyrardowem, Pruszkowem oraz Michałowicami. Wartość projektu to – bagatela – aż 38 mln zł. Prawie trzy czwarte tej kwoty, bo prawie 30 milionów samorządy chciały jednak pozyskać z funduszu w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych w Warszawskim Obszarze Funkcjonalnym, czyli de facto ze środków unijnych. Udało się i w latach 2017–2018 na terenie tych sześciu gmin powstanie łącznie 36 km tras rowerowych, w tym około 1,2 km w Milanówku.

Tyle w teorii, teraz przyszedł czas na konkrety. Takim jest z pewnością wiadomość o trzymania dofinansowania na budowę ścieżek. Kwota ponad 400 tys. zł będzie zatem przeznaczona na budowę trzech tras rowerowych. Pierwszy ciąg pieszo-rowerowy powstanie  wzdłuż ul. Grudowskiej pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Warszawską oraz Graniczną.

Drugi element inwestycji stanowić będą ścieżka rowerowa i fragment drogi pieszo-rowerowej ora chodnik na przedłużeniu ul. Grudowskiej pomiędzy Graniczną a Długą. Trzecie zadanie inwestycyjne obejmuje budowę drogi pieszo-rowerowej, parkingu z punktem serwisowym dla jednośladów, zatoki parkingowe, a także budowę zjazdów indywidualnych oraz fragment chodnika. Miejsce: ulica Grudowska na odcinku od Długiej do Inżynierskiej.

Zadania muszą zostać wykonane w tym i przyszłym roku.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi