30 09 2019

Milanówek uczcił pamięć Bohaterów Polski Podziemnej [FOTO]

30.09.2019, godz.: 19:25
Milanówek uczcił pamięć Bohaterów Polski Podziemnej [FOTO]
fot. milanowek.pl

27 września przypadła 80. rocznica powstania Służby Zwycięstwu Polski, którą uznaje się za pierwszą zbrojną organizację Polskiego Państwa Podziemnego. Rocznicę uroczyście obchodzono w Milanówku, co można zobaczyć na zdjęciach poniżej.

Służba Zwycięstwu Polski została powałana jako organizacja mająca na cueliu walkę o wyzwolenie Polski w granicach przedwojennych, odtworzenie i reorganizację armii polskiej oraz powołanie tymczasowych ośrodków władzy. Była ona protoplastą Związku Walki Zbrojnej a następnie Armii Krajowej.

Milanowianie uczcili rocznicę powstania organizacji i Bohaterów Polski Podziemnej – rtm. Witolda Pileckiego oraz Adama Bienia. Pod Pomnikami poświęconymi obu bohaterom zostały zapalone znicze i złożone kwiaty, a głos zabrał wiceburmistrz Milanówka Ryszard Raban. Wydarzenie zakończyła msza święta w kościele św. Jadwigi Śląskiej.

fot. milanowek.pl

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata