17 04 2019

Milanówek też wejdzie w partnerstwo publiczno-prywatne?

17.04.2019, godz.: 11:17
Milanówek też wejdzie w partnerstwo publiczno-prywatne?
fot. GrodziskNews

Milanówek wzorem Podkowy Leśnej rozważa wdrożenie modelu inwestowania w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. O ile jednak Podkowie czynione są już konkretne przygotowania modelu współpracy, o tyle Milanówek zamierza to dopiero skonsultować.

O PPP w Milanówku mówił w urzędowym biuletynie sekretarza miasta Piotr Iwicki. – W Milanówku, gdyby nasz samorząd przystąpił do inwestycji w takim systemie, powstałoby 60 kilometrów dróg za kwotę około 100-130 milionów. Analizując budżet miasta i finansowy aspekt takiej kompleksowej inwestycji, można łatwo wyliczyć, że gdyby angażować porównywalne kwoty na budowę dróg jak teraz, czyli około 6 milionów rocznie i prowadzić je samodzielnie, bez partnerstwa, przedsięwzięcie rozłożyłoby się na ponad 20 lat – analizuje Potr Iwicki.

– W działaniu partnerskim mamy drogi jeszcze w tej kadencji, a firmy płacą przez kolejne lata za ich konserwację. W czasie spotkania w Podkowie Leśnej (w sprawie PPP – przyp. red.), obecni byli obok naszych burmistrzów i tamtejszych władz również milanowscy radni, co dowodzi, że mamy do czynienia z opcją, która wzbudza wielkie zainteresowanie i staje się realną formą rozwiązania problemu dróg w realnie krótkim czasie – dodaje.

Sekretarz Milanówka podkreślił jednocześnie, że miasto dopiero rozważa plusy i mi­nusy oraz patrzy na sąsiadów, „choćby po to, aby uniknąć trudności, które na pewno (choć­by z racji na pionierskie działania) może napo­tkać Podkowa Leśna”.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata