21 12 2016

Milanówek przygotuje Gminny Program Rewitalizacji

21.12.2016, godz.: 10:01
Milanówek przygotuje Gminny Program Rewitalizacji
Fot. GrodziskNews.pl

Milanowska Rada Miejska podjęła uchwałę w sprawie przystąpienia do sporządzenia „Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Milanówka na lata 2017–2023”.

Od 6 października do 7 listopada prowadzone były konsultacje z mieszkańcami Milanówka mające na celu zebranie od interesariuszy rewitalizacji uwag, opinii i propozycji odnośnie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji miasta Milanówka. 17 listopada rada podjęła uchwałę w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji. Jak wygląda podział na te obszary widać na mapce dostępnej tutaj.

16 grudnia natomiast milanowscy radni w związku z uchwałą z 17 listopada podjęli kolejną – w sprawie przystąpienia do sporządzenia „Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Milanówka na lata 2017–2023”.

GPR umożliwi gminie jak i innym podmiotom znajdującym się na terenie Milanówka na aplikowanie o środki unijne na realizację zaplanowanych przedsięwzięć rewitalizacyjnych na wyznaczonych obszarach zdegradowanych. A jako że skuteczność procesu rewitalizacji zależny jest w dużej mierze od społeczeństwa, to program ten zostanie przygotowany po uprzednim przeprowadzeniu konsultacji społecznych.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi