31 01 2019

Milanówek przejął zarządzanie drogą w centrum. Większa szansa na inwestycje?

31.01.2019, godz.: 11:22
Milanówek przejął zarządzanie drogą w centrum. Większa szansa na inwestycje?
fot. milanowek.pl

Milanówek porozumiał się z powiatem grodziskim w kwestii przejęcia zarządzania drogą 1522W, w obrębie której znajdują się częściowo ulice Warszawska, Piłsudskiego i Podwiejska. Mowa więc o ścisłym centrum miasta, w którym znacznie prostsze będą teraz formalności związane np. z inwestycjami.

Od tej chwili jesteśmy – jako miasto i jednostka samorządu terytorialnego, zarządcą tej drogi, a co za tym idzie, znacznie uproszczona została kwestia inwestycji w jej pasie – poinformował milanowski magistrat.

A burmistrz Piotr Remiszewski dodał: – Cieszę się, że ta kwestia ma szczęśliwy finał – mówi burmistrz Piotr Remiszewski. To niezwykle istotne, że tak ważna z punktu widzenia funkcjonowania miasta droga, jest teraz w zarządzie Milanówka – powiedział włodarz.

Urzędnicy podkreślają, że przejęcie drogi da również sposobność opracowania koncepcji zagospodarowania przestrzeni publicznej w tym rejonie, jak również utworzenia nowych miejsc parkingowych.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi