27 12 2017

Milanówek planuje zmiany w przestrzeni publicznej. Mieszkańcu, wypowiedz się!

27.12.2017, godz.: 07:35
Milanówek planuje zmiany w przestrzeni publicznej. Mieszkańcu, wypowiedz się!
Fot. GrodziskNews.pl

Władze Milanówka przygotowują zmiany w przestrzeni publicznej na terenie miasta. Będzie też konkurs urbanistyczny. Czekają jednak również na opinie mieszkańców, co do konkretnych lokalizacji.

Do udziału w konkursie zostaną zaproszeni urbaniści, architekci i architekci krajobrazu, którzy będą mieli za zadanie przygotować jak najlepsze projekty miejskich obszarów. O jakie tereny chodzi? Rejon urzędu miejskiego przy ul. Kościuszki, plac Starzyńskiego, rejon dworca PKP po północnej stronie, a także wiadukt przy ul. Smoleńskiego oraz ul. Grudowska. Założenia są takie, że otoczenie magistratu stanie się otwartą przestrzenią publiczną, ulice łączące teren urzędu z dworcem PKP mają być przekształcone w miejsca przyjazne dla wszystkich mieszkańców, niezależnie od wieku i upodobań. Ul. Grudowska ma zostać atrakcyjnie zaaranżowana, a urządzony na nowo rejon w pobliżu stacji WKD ma stanowić lokalne centrum. Owe lokalizacje są zamieszczone na mapce poniżej.

Jednak zanim do pracy zostaną zaprzęgnięci projektanci i architekci, urzędnicy zamierzają zapytać mieszkańców o ich opinię i pomysły na temat danej lokalizacji, aby nowe aranżacje spełniły ich oczekiwania. Dlatego też każdy mieszkaniec może się wypowiedzieć i wskazać te elementy przestrzeni publicznej, które szczególnie ceni i chciałby zachować, te które szczególnie mu doskwierają i liczy, że wkrótce znikną, a także te które są szczególnie pożądane, a w Milanówku ich brakuje.

Mieszkańcy swoje propozycje mogą składać do 5 stycznia 2018 r. na adres mailowy przestrzeniepubliczemilanowek@milanowek.pl. Uwagi i pomysły mieszkańców mają być swoistymi wskazówkami dla projektantów.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi