06 11 2017

Milanówek ma nową radną

06.11.2017, godz.: 10:58
Milanówek ma nową radną

W niedzielę odbyły się wybory uzupełniające do milanowskiej rady miejskiej. Mandat w okręgu nr 10 mieszkańcy powierzyli ostatecznie Patrycji Kaniewskiej. 

Przypomnijmy. W pierwszej połowie tego roku milanowska rada miejska zdecydowała o wygaśnięciu mandatu jednego z rajców – Witolda Rytwińskiego. Powód? Nie złożył on obowiązkowego oświadczenia majątkowego za 2016 rok. Wszyscy radni – prócz zainteresowanego, który nie brał udział w głosowaniu – opowiedzieli się za pozbawieniem go mandatu.

Termin do złożenia oświadczenia majątkowego według stanu na dzień 1 grudnia 2016 r. upłynął w dniu 30 kwietnia 2017 r. Wobec niedotrzymania powyższego terminu, Przewodnicząca Rady na podstawie art. 24h ust. 5a ustawy o samorządzie gminnym wezwała radnego Witolda Rytwińskiego do niezwłocznego złożenia oświadczenia majątkowego, wyznaczając dodatkowy czternastodniowy termin. Pomimo upływu dodatkowego terminu radny Witold Rytwiński nie złożył oświadczenia majątkowego – mogliśmy przeczytać w uzasadnieniu uchwały o wygaśnięciu mandatu podjętej przez milanowską radę miejską.

Nastęnym krokiem było wyznaczenie przez wojewodę mazowieckiego terminu wyborów uzupełniających w okręgu nr 10. Te przypadły zaś na 5 listopada w godzinach od 7.00 do 21.00.

Wczoraj późnym wieczorem burmistrz Wiesława Kwiatkowska obwieściła na swoim profilu facebookowym, iż w wyborach uzupełniających na radną wyłoniona została Patrycja Kaniewska. Zostanie ona zaprzysiężona prawdopodobnie podczas najbliższej sesji rady miasta.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi