27 02 2018

Mieszkańcy sprawdzą swoje informacje podatkowe przez internet

27.02.2018, godz.: 17:15
Mieszkańcy sprawdzą swoje informacje podatkowe przez internet
fot. ugzabiawola.epodatnik.info

Chcesz szybko i w dowolnym momencie sprawdzić stan swoich podatków i zobowiązań finansowych wobec gminy. W Żabiej Woli mieszkańcy mają od początku roku taką możliwość. Magistrat podaje, jak krok po kroku korzystać z elektronicznej platformy.

Po założeniu konta użytkownik może bez ograniczeń  przeglądać i weryfikować wymiar podatków i opłat. Informacje są identyczne z tymi posiadanymi przez urzędników, a korzystanie z konta jest bezpłatne.

Krok 1 – rejestracja

Wypełnij formularz rejestracyjny na stronie internetowej: TUTAJ. Potwierdzeniem otrzymania przez urząd poprawnie wypełnionego formularza będzie otrzymanie na podany adres mailowy zaproszenia do odwiedzenia urzędu celem weryfikacji tożsamości.

Krok 2 – wizyta w Urzędzie Gminy Żabia Wola (pokój nr 14)

Do urzędu przyjdziesz tylko raz w dogodnym dla Ciebie terminie. Podczas wizyty podpiszesz niezbędne dokumenty. Dzięki temu Twoje dane będą bezpieczne. Pamiętaj o tym, żeby zabezpieczyć hasła, aby zachować poufność danych.Platforma gwarantuje bezpieczeństwo i poufność przesyłania danych (algorytm szyfrujący RSA), gdy będą one wywoływane za pośrednictwem poufnej listy haseł.

Krok 3 – korzystanie z systemu

Bez wychodzenia z domu, z kawiarenki internetowej, albo z innego miejsca na świecie – o każdej porze dnia, także w święto – za pośrednictwem internetu przeglądaj wszystkie informacje o Twoich podatkach i opłatach. Nie ma już konieczności odwiedzania urzędu, bo terminy płatności i bieżące naliczenia są przystępnie i czytelnie objaśnione oraz w przejrzysty sposób zaprezentowane. A płatności dokonasz również bez wychodzenia z domu – w wygodnej, elektronicznej formie – wtedy kiedy chcesz.

W systemie można sprawdzić należności pozostałe do opłacenia i terminy płatności oraz w nieskrępowany sposób można przejrzeć i zweryfikować informacje, na podstawie których naliczane są podatki i opłaty.

1

Dodaj Komentarz

  • somada

    w Grodzisku też działa

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi