09 08 2018

Mieszkańu, wypowiedz się o planie gospodarki odpadami

09.08.2018, godz.: 10:52
Mieszkańu, wypowiedz się o planie gospodarki odpadami
fot. GrodziskNews

Na całym Mazowszu ruszyły konsultacje społeczne dotyczące wprowadzenia wojewódzkiego Planu gospodarki odpadami mającego obowiązywać do 2024 roku. To ważny strategicznie dokument, który będzie kształtował m.in. kwestie odbioru śmieci w gminach. Warto więc, by mieszkańcy się wypowiedzieli.

Dokument obejmuje zakres działań niezbędnych dla zapewnienia zintegrowanej gospodarki odpadami w kraju. Oprócz kontynuacji dotychczasowych zadań, ujęto nowe cele i zadania, które dotyczą kolejnych. Resort środowiska podkreśla, że głównym celem dokumentu jest określenie polityki gospodarki odpadami zgodnej z hierarchią sposobów postępowania z odpadami, wpisującej się w działania gospodarki o obiegu zamkniętym.

Zgodnie z założeniami planu przede wszystkim należy zapewnić realizację działań znajdujących się najwyżej w hierarchii sposobów postępowania z odpadami – a więc zapobiegać ich wytwarzaniu oraz stworzyć niezbędną infrastrukturę do selektywnego zbierania odpadów u źródła, tak aby zapewnić ich efektywny recykling i osiągnąć założone cele.

W procesie tworzenia dokumentu bardzo ważna jest aktywność mieszkańców, którzy będą musieli tych założeń przestrzegać. Mogą więc zgłaszać swoje opinie i sugestie do koncepcji planu, która znajduje się tutaj

Konsultacje potrwają do 29 sierpnia.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi