30 10 2017

Mieszkańcu, chcesz superszybkiego internetu? Złóż deklarację

30.10.2017, godz.: 13:44
Mieszkańcu, chcesz superszybkiego internetu? Złóż deklarację
fot. arturtusinski-podkowa.pl

Na początku września Podkowa Leśna, wzorem Grodziska i Milanówka, zawarła umowę na superszybki internet w gminie. Teraz czas na ruch mieszkańców, którzy mogą już składać deklaracje chęci przyłączenia ich domów do sieci światłowodowej.

Umowę o współpracy podkowiański samorząd zawarł z firmą Orange Polska. – W pierwszej kolejności zostaną podłączone jednostki oświatowe – do końca sierpnia 2018, następnie kulturalne, instytucje i mieszkańcy. W tym celu będą zbierane deklaracje. Wszyscy, którzy zadeklarują chęć współpracy, powinni mieć dostęp do internetu o prędkości co najmniej 100Mb/s. Inwestycja powinna się zakończyć do roku 2020. Deklaracja o wyrażeniu zgody nie zobowiązuje do podpisania umowy z Orange na usługę dostępu do internetu – podkreślał na gorąco po podpisaniu umowy burmistrz Artur Tusiński.

Światłowody pozwolą na podłączenie wszystkich budynków użyteczności publicznej, ale również przepompowni i monitoringu wizyjnego, którego budowa w końcu ruszy pełną parą. Koszt przeprowadzenia inwestycji poniesie właściciel światłowodów (czyli Orange) ze środków własnych oraz pozyskanych z UE, które już na ten cel posiada.

Jeśli zaś chodzi o wspomniane deklaracje mieszkańców, to można je już składać. Jak to zrobić? Przesyłając skan lub zdjęcie wypełnionej deklaracji na adres:cyfrowapodkowa@orange.com; wrzucając deklarację do urn stojących między innymi w punkcie informacyjnym urzędu miasta oraz bibliotece; lub przekazując deklarację podczas wizyty przedstawiciela Orange.

Formularz jest dostępny w urzędzie miasta ma być również rozsyłany do mieszkańców pocztą, a wkrótce także powinien zawisnąć w internecie. Można również zadzwonić na specjalną infolinię 800 606 606 i przekazać swoje zgłoszenie telefonicznie. Przyjmowanie deklaracje potrwa do końca listopada.

1

Dodaj Komentarz

  • Rota

    No tak, Grodzisk jak Grodzisk. A kiedy gmina będzie miała na wsiach coś fajniejszego? Po ostatniej modernizacji internetu z Orange, moje możliwości łącza wzrosły o 300% jednak faktycznie internet jest szybszy o zaledwie 25% 🙁

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi