11 03 2018

Miasto wypłaciło mieszkańcom już 600 tys. zł na wymianę pieców

11.03.2018, godz.: 18:45
Miasto wypłaciło mieszkańcom już 600 tys. zł na wymianę pieców
Fot. Pixabay

Dotacje na wymianę pieców na proekologiczne cieszą się sporym zainteresowaniem wśród mieszkańców Grodziska. Ci złożyli już około 200 wniosków o dotację i wielu z nich już otrzymało pieniądze.

Uchwała w sprawie zasad udzielania dotacji została podjęta na jesieni 2016 r. Jej celem jest oczywiście poprawa jakości powietrza na terenie gminy. Mieszkańcy mogą starać się o dotację na zakup nowego kotła gazowego lub elektrycznego w wysokości do 70 proc., ale nie wyższej kwoty niż 6 tys. zł. Uchwała obliguje jednak do tego, aby dotychczasowy piec węglowy został trwale zlikwidowany.

Chętnych do skorzystania z dotacji nie brakuje. Do chwili obecnej złożono około 200 wniosków o dofinansowanie, a miasto wypłaciło mieszkańcom już ponad 600 tys. zł na zakup nowych kotłów.

Regularne ostrzeżenia Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego (dziś wydano kolejne) o złym stanie powietrza pokazują, że takie działania są konieczne, aby stan powietrza się poprawił.

Dodaj Komentarz

  • Michu

    Dobry piec kosztuje raptem 5000zł, czyli oddadzą z tego 3500zł, które ludzie stracą od razu pierwszej zimy na rachunki za gaz, bo stara instalacja będzie przepalała ogromne ilości. Kilka lat temu w Krakowie znajomy otrzymał również dofinansowanie ale na wymianę pierca i całej instalacji, co pozwoliło znacznie zmniejszyć ilość wody potrzebnej do ogrzania. Wymiana samego pieca to strzał w kolano, tym bardziej dla ludzi, których na to nie stać.

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi