09 11 2017

Miasto wygrało ze stadniną spór o własność terenu

09.11.2017, godz.: 17:11
Miasto wygrało ze stadniną spór o własność terenu
fot. arturtusinski-podkowa.pl

Sąd rozstrzygnął na korzyść Podkowy Leśnej sprawę dotyczącą własności gruntu, na którym znajduje się klub jeździecki TKKF Ognisko „Podkowa”. Obie strony sporu: miasto oraz stadnina twierdziły, że to do nich należy prawo własności. Orzeczenie sądu oznacza nowe życie klub jeździeckiego i nową jakość jego funkcjonowania. Tak przynajmniej uważają włodarze miasta ogrodu.

Klub jeździecki w Podkowie ma długą historię na dobre wrośniętą w lokalny krajobraz. Działa od ponad 40 lat, ale od dobrych trzydziestu jest przyczyną tarć na linii władze miasta – władze klubu. Przyczynami, oprócz niezgody w kwestii własności gruntu przy ul. Głogów, były także zaległości klubu w opłatach za użytkowanie nieruchomości oraz brak – według włodarzy – inwestycji w rozbudowę klubowych obiektów, boksów dla koni itp.

Dziś sprawy mają się zgoła inaczej. – Miasto osiągnęło sukces: wygraliśmy sprawę sądową (wyrok jest prawomocny) – miasto jest właścicielem działki, po negocjacjach odzyskaliśmy zaległe wpłaty za 7 lat wstecz (2010-2016) za bezumowne korzystanie z gruntu – 100 tys. złotych, nastąpiły przetasowania w zarządzie klubu jeździeckiego, stajnią zarządza nowy podmiot, a stosunki dzierżawcy z miastem układają się bardzo dobrze – poinformował na swoim blogu burmistrz Artur Tusiński.

Podkowiański włodarz spodziewa się, że teraz może być tylko lepiej. – Po zmianach formalnych i organizacyjnych w klubie w tym roku oraz uregulowaniu spraw własnościowych zła passa się odwróciła. Stowarzyszenie pozyskało sponsorów, zaczęło prężnie działać, a przede wszystkim zaczęło inwestować w zaniedbaną infrastrukturę (wyremontowano boksy dla koni, szatnie dla jeźdźców, postawiono tymczasową halę namiotową, zbudowano nową myjkę dla koni, padoki zyskały nowe ogrodzenia – to tylko część podjętych przedsięwzięć) – pisze Tusiński. – Biorąc pod uwagę, że stowarzyszenie jest tylko dzierżawcą, tego typu działania są z wielką korzyścią dla miasta. Ludzie oddani pasji, działający dla mieszkańców, a dodatkowo lokujący swoje pieniądze w miejskie mienie są marzeniem każdych władz miasta.Podpisana w tym roku umowa zabezpiecza miasto przed ewentualnymi roszczeniami z tytułu poniesionych wydatków (za porozumieniem mogą zostać rozliczone, bądź nie). Obecnie przebywa tam ok. 40 koni. Organizowane są liczne imprezy, również we współpracy z urzędem i innymi jednostkami organizacyjnymi miasta oraz organizacjami pozarządowymi. Oferta dla mieszkańców jest znacznie bardziej różnorodna, a co za tym idzie bardziej atrakcyjna. Podkowianie z chęcią korzystają nie tylko posyłając tam dzieci na naukę jazdy i biorąc udział w zawodach, ale trzymając tam konie i uczestnicząc w atrakcjach jakie oferuje to miejsce, w zgodzie z naturą, czerpiąc radość z sielskości jaką daje nam ta przestrzeń na skraju Podkowy – dodaje.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi