18 04 2019

Miasteczko ruchu rowerowego już gotowe

18.04.2019, godz.: 07:55
Miasteczko ruchu rowerowego już gotowe
Fot. milanowek.pl

Zakończyła się budowa miasteczka ruchu rowerowego w Milanówku. Inwestycja kosztowała blisko 370 tys. zł.

Firma IN TEC Plan zażyczyła sobie za budowę miasteczka 369 tys. zł, podczas gdy Milanówek zabezpieczył na ten cel 178 tysięcy, a więc ponad dwa razy więcej. Wydawało się więc, że i tym razem przetarg nie zostanie rozstrzygnięty. Urzędnicy doszli jednak najwyraźniej do wniosku, że rynek nie zaoferuje ceny zakładanej przez magistrat i trzeba podjąć decyzję: dopłacić czy zrezygnować z budowy obiektu. Ostatecznie wybrano pierwszą możliwość.

Dziś miasteczko ruchu rowerowego przy Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Żabie Oczko jest gotowe. W zakres inwestycji wchodziły: budowa chodnika i ścieżek rowerowych, instalacja oznakowania poziomego i pionowego, czy instalację elementów małej architektury jak ławki i stojaki na rowery. W miasteczku tak przygotowano układ drogowy, aby stworzyć jak największą ilość elementów i sytuacji jakie rowerzyści mogą spotkać na drogach.

– Miasteczko będzie służyło uczniom wszystkich milanowskich szkół, zapewniając możliwość należytego szkolenia w  zakresie bezpiecznego poruszania się po drogach oraz przeprowadzania egzaminów na kartę rowerową – poinformował milanowski magistrat.

Fot. milanówek.pl

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi