29 12 2017

Miasteczko rowerowe wciąż bez wykonawcy

29.12.2017, godz.: 07:43
Miasteczko rowerowe wciąż bez wykonawcy
Fot. um.warszawa.pl

Milanowski magistrat wciąż nie znalazł wykonawcy Miasteczka Ruchu Rowerowego, które ma powstać przy Zespole Szkół Gminnych nr 3. Miasto ogród unieważniło już trzeci przetarg i ogłosiło kolejny.

Urzędnicy z milanowskiego magistratu szukają wykonawcy już od wakacji kiedy to został ogłoszony pierwszy przetarg na tę inwestycję. Nie było jednak chętnych na tę inwestycję. Później pojawił się drugi przetarg, ale i tym razem się nie udało. Trzeci przetarg, który został ogłoszony w drugiej połowie listopada miał być o tyle atrakcyjniejszy dla wykonawców, że termin realizacji inwestycji znacznie wydłużono dzięki czemu potencjalni wykonawcy mieliby dużo większy komfort przy budowie. I faktycznie zgłosiła się firma gotowa zrealizować zadanie, ale nie za kwotę jaką zamierzało przeznaczyć miasto ogród – Milanówek zarezerwował na ten cel 177 tys. zł, a IN TEC PLAN z Sanników zażyczył sobie aż 460 tys. zł. Przetarg został więc unieważniony.

Wczoraj urzędnicy ogłosili już czwarty przetarg. W porównaniu do poprzedniego przetargu są nieco inne terminy poszczególnych etapów inwestycji. Teraz firma będzie musiała mieć gotową dokumentację projektową oraz wszystkie niezbędne pozwolenia do 15 maja 2018 r. Budowa powinna zakończyć się do dwa miesiące później, a inwestycja powinna zostać odebrana najpóźniej do końca wakacji.

W miasteczku mają się znaleźć zminiaturyzowane jezdnie, chodniki, przejścia dla pieszych, znaki drogowe, jak również oświetlenie i elementy małej architektury. Projekt powinien przewidywać jak największą ilość elementów i sytuacji jakie rowerzyści mogą spotkać na drogach, znajdą się tam m.in. różne modele skrzyżowań, wysepkę kanalizująca ruch, przynajmniej jeden próg zwalniający, ścieżki rowerowe, drogę jednokierunkową, sygnalizację świetlną, przejścia dla pieszych itp.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi