11 07 2018

Mediateka nabiera kształtów [FOTO]

11.07.2018, godz.: 20:09
Mediateka nabiera kształtów [FOTO]
fot. GrodziskNews

Był przegląd sytuacji na budowie Parku Piłsudskiego, teraz czas na Mediatekę, w sprawie której ostatnio pisaliśmy przeszło cztery miesiące temu. A przecież inwestycja ma być gotowa na koniec września tego roku. Czy budowniczowie zdążą na czas?

Okazuje się, że dziś odpowiedź na pytanie nie jest w stu procentach pewna. – Ten czas na poszczególne zadania w harmonogramie inwestycji na razie nam faluje. To znaczy w jednej chwili wykonawca notuje opóźnienie wynikające głównie z przedłużającego się oczekiwania na jakie materiały bądź elementy budowlane, a zaraz gdy one dotrą, nadrabia wcześniejszy poślizg. Tak więc na dziś trudno przewidzieć, czy koniec końców nie będziemy mieli delikatnego opóźnienia. Ale z drugiej strony możemy wyrobić się spokojnie w terminie – mówi nam Urszula Chrzanowska z grodziskiego magistratu.

– Obecnie prace idą kilkutorowo: zarówno na zewnątrz obiektu, jak wewnątrz przy montażu instalacji elektrycznej, telekomunikacyjnej, kanalizacyjnej. Powoli rozpoczyna się także aranżacja wnętrz – wylicza Chrzanowska. – To duża inwestycja, więc co dzień dzieje się dużo – dodaje.

Przypomnijmy. W ramach inwestycji opiewającej na 15 mln zł stanie Budynek z trzema kondygnacjami (parter, I i II piętro), mający 2603 metry powierzchni użytkowej. Na parterze znajdą się m.in. sala konferencyjna, przestrzeń komercyjna, czyli strefa gastronomii z zapleczem (niezależna funkcja w obiekcie), strefa seniora: otwarta przestrzeń wielofunkcyjna z wydzieloną jadalnią, strefą ruchu i relaksu, kuchnią, sala gimnastyczna z zapleczem szatniowo-sanitarnym (dostosowane dla osób niepełnosprawnych), sala telewizyjna. Pierwsze piętro to strefa pomieszczeń cichych (pomieszczenie muzyki, czytelnia/sala spotkań), pokoi lekarskich (tymczasowe stanowiska przyjmowania pacjentów) i zaplecza biurowego. Na drugim piętrze natomiast znajdzie się biblioteka i mediateka podzielona na grupy wiekowe: dzieci (box przedszkolny, strefa dzieci do 8 lat, strefa dzieci do 12 lat, zaplecze toalet i aneksy kuchennego oraz magazynu), youmedia (12-24lata), biblioteka z czytelnią dla dorosłych, sala komputerowa. Będą tam również pomieszczenia biurowe oraz sala konferencyjna.

Teren wokół budynku zostanie oświetlony, pojawią się chodniki m.in. ciąg pieszy stanowiący część bulwaru nad rzeką Rokicianką, zainstalowane zostaną ławki, kosze na śmieci czy stojaki na rowery. Inwestycja ma zostać zrealizowana do 28 września 2018 r.

fot. GrodziskNews

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi