02 11 2018

Mediateka areną pierwszego w Polsce Festiwalu Książki Młodzieżowej

02.11.2018, godz.: 12:58
Mediateka areną pierwszego w Polsce Festiwalu Książki Młodzieżowej
fot. Mat. prasowe

Festbook Młodych. Młodzieżowe Targi Książkowo-Papierowe – tak  brzmi pełna nazwa festiwalu, a przy okazji pierwszej takiej imprezy w Polsce, która zorganizowana zostanie w Grodzisku. Patronem medialnym wydarzenia jest portal GrodziskNews.pl. 

Organizatorem festiwalu jest grodziska biblioteka publiczna. – Będzie to wydarzenie cykliczne, podczas którego w grodziskiej Mediatece zbierani będą twórcy kultury młodzieżowej: wydawcy książek i czasopism, blogerzy, bibliotekarze i promotorzy kultury, a także twórcy gier i komiksów, gadżetów, papierowego designu i nowych technologii – informują przedstawiciele organizatora. 

Dodają, że każdy z wystawców otrzyma darmową przestrzeń do sprzedaży i promocji swoich produktów czytelniczych. Ponadto organizowane będą spotkania z pisarzami i promotorami kultury oraz konferencje.

Taki przebieg ma mieć właśnie pierwszy festiwal zaplanowany na 30 listopada i 1 grudnia. Drugiego dnia odbędzie się konferencja zatytułowana „Idziemy po kulturę. Jest miejsce w kulturze dla młodych”.  – Prelegenci będą opowiadać o kulturze młodych, o jej tworzeniu i perspektywach pracy młodych ludzi w kulturze – zapowiada organizator. 

Szczegółowy program imprezy poznamy 16 listopada.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi