30 09 2019

Mecz z Legią na remis

30.09.2019, godz.: 11:25

Piłkarze Pogoni Grodzisk zremisowali w meczu 10. kolejki trzeciej ligi z drugą drużyną Legii Warszawa. Rezultat może cieszyć zważywszy na siłę rywala oraz fakt, iż grodziszczanie mogli nawet wygrać.

Niedzielny mecz na stadionie Dolcanu Ząbki rozpoczął się w samo południe, a z pozycji faworyta przystępował do niego rezerwowy zespół Legii Warszawa. Pozycja wicelidera tabeli oraz znane nazwiska w składzie, jak Iñaki Astiz i Paweł Wszołek, sugerowały na której drużynie będzie ciążył niejako obowiązek wygrania tego meczu.

Nasza Pogoń z kolei dopiero powoli usiłuje wygrzebać się z dna trzecioligowej tabeli. I trzeba przyznać, że rozpoczęła niedzielne zawody bardzo dobrze usposobiona do gry, nie oddawała pola legionistom, którzy jednak przeważali i niedługo przed przerwą – w 40.minucie wynik spotkania otworzył Mateusz Grudziński. Czerwono biali nie przestraszyli się prowadzenia stołecznej ekipy i od początku drugiej połowy starali się stworzyć zagrożenie pod bramką Legii. Przyniosło to znakomity efekt w 59. minucie, gdy po wcześniejszym faulu w polu karnym, wynik meczu z jedenastu metrów wyrównał Damian Jaroń.

Rozochoceni grodziszczanie szukali szansy na wbicie kolejnego gola i wyjście na prowadzenie. Stało się to raptem pięć minut później. W 64. minucie bramkę na 2:1 dla Pogoni strzelił Patryk Szymański. Po tych dwóch ciosach Legia się otrząsnęła i przejęła inicjatywę. W rezultacie w 77. minucie Kamil Orlik zdobywa bramkę dającą remis w całym spotkaniu i mimo wszystko cenny dla Pogoni podział punktów.

Legia II Warszawa – Pogoń Grodzisk Maz. 2:2 (1:1)

Legia: Muzyk, Obradovic, Astiz, Phillips, Łakomy, Praszelik, Wełniak, Wszołek, Pruchnik, Kostorz, Grudziński

Pogoń: Zieliński, Borychowski, Gładysz, Jędrzejczyk, Broniarek, Jaroń, Baranowski Kołaczek, Gulczyński, Szymański, Strzałkowski