11 07 2019

Masz pomysł na inwestycję? Złóż wniosek

11.07.2019, godz.: 17:15
Masz pomysł na inwestycję? Złóż wniosek
Fot. GrodziskNews.pl

Trwa nabór wniosków od mieszkańców, które dotyczą inwestycji do zrealizowania w ramach budżetu obywatelskiego w 2020 roku. Czas na składanie projektów upłynie 19 lipca.

Budżet partycypacyjny to mechanizm, w którym każda mieszkanka i każdy mieszkaniec miasta decyduje o tym, w jaki sposób wydawać część budżetu miejskiego lub gminnego. Podobnie jak w ubiegłym roku „w ręce” podkowian magistrat odda 100 tys. zł. Jakie to będą inwestycje? To sie okaże.

Wnioski należy składać na specjalnym formularzu, który jest dostępny  na stronie internetowej magistratu. Pomysł powinien mieć podpisy poparcia 30 podkowian. Co oczywiste, proponowane zadanie musi być planowane na terenach należących do miasta ogrodu.

Co jeszcze powinien zawierać wniosek? Skrócony opis zadania, szacunkowe koszty oraz informację o dostępności dla mieszkańców po realizacji. Zalecane jest również wskazanie grupy mieszkańców, którzy skorzystają na realizacji projektu, a także należy uzasadnić potrzebę realizacji zadania, a także dla czego ma dana inwestycja powstać z pieniędzy publicznych.

Po 19 lipca nastąpi czas weryfikacji propozycji, a projekty, które przejdą ją pozytywnie zostaną poddane pod głosowanie w dniach od 16 do 22 września. Do 27 września natomiast magistrat ogłosi, które zadania zostaną zrealizowane w 2020 roku.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.