17 04 2018

Masz już okulary na lato?

17.04.2018, godz.: 07:10
Masz już okulary na lato?

Specjalista Optyk Vision radzi na co zwrócić uwagę przy ich wyborze.

Okulary przeciwsłoneczne to nie tylko ciekawy element naszych stylizacji, ale przede wszystkim ochrona dla naszych oczu przed groźnym promieniowaniem słonecznym, które odpowiedzialne jest za przyspieszenie rozwoju zaćmy, bywa przyczyną częstych stanów zapalnych spojówek i rogówki oraz jest jedną z najważniejszych przyczyn zwyrodnienia siatkówki i żółtej plamki (AMD).

Wiele modeli okularów proponowanych np. w sieciowych sklepach z odzieżą, na bazarach czy w supermarketach, nie posiada jakiegokolwiek filtru UV. Takie okulary mogą powodować większe uszkodzenie struktur oka niż w przypadku, gdybyśmy nie stosowali żadnych okularów! Ponadto są znacznie bardziej podatne na zarysowania i nierzadko przekłamują kolory, stwarzając zagrożenie dla kierowców oraz wszystkich uczestników ruchu ulicznego.

Kupując nowe okulary należy pamiętać, aby posiadały one filtr UV 400. Oznacza to, że chroni on nasze oczy w pełni przed promieniowaniem UVA i UVB .Warto dodać, że filtr UV jest równie skuteczny w przypadku soczewek barwionych, jak też bezbarwnych. Barwienie występuje w różnych kategoriach. Najlepsza i najbardziej uniwersalna jest kategoria III.
Ważną sprawą w okularach przeciwsłonecznych jest polaryzacja. Jest to filtr, który eliminuje odbicia światła od powierzchni płaskich takich jak: tafla wody, asfalt, śnieg. Szczególnie polecany kierowcom i wędkarzom.

Nie każdy wie, że w salonach optycznych jest możliwość zamówienia okularów zabarwionych na stałe z odpowiednimi wartościami korekcyjnymi. Nowoczesne technologie umożliwiają dopasowanie ich według indywidualnych potrzeb.

W okulary przeciwsłoneczne najlepiej zaopatrzyć się w salonie optycznym. Znajdziemy tam produkty dobrej jakości od sprawdzonych producentów.

Szczegółowych porad udzieli nasz specjalista w salonie Optyk Vision, gdzie serdecznie zapraszamy!

Optyk Vision
Grodzisk Maz.
ul.E.Orzeszkowej 6/5
(22) 724 1000
grodzisk.optyczny.pl

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi