11 11 2017

Mandat za palenie odpadów

11.11.2017, godz.: 10:29
Mandat za palenie odpadów
Fot. grodzisk.pl

Strażnicy miejscy po raz kolejny interweniowali w sprawie palenia odpadów. Tym razem mandat za to wykroczenie został wystawiony w Natolinie.

Palenie odpadów to niestety dość częsta praktyka, a jest przecież niebezpieczna dla zdrowia. Najgorsze jest spalanie odpadów z tworzyw sztucznych np. butelek typu PET, worków foliowych, odpadów z gumy czy lakierowanych materiałów. W wyniku spalania emitowane są rakotwórcze dioksyny, których toksyczny wpływ na zdrowie może objawić się dopiero po kilkudziesięciu latach np. w postaci chorób nowotworowych. Niestety niektórzy nic sobie z tego nie robią.

Grodziska straż miejska co jakiś czas jest wzywana do interwencji w tej sprawie, a czasami strażnicy zauważą niebezpieczny dla zdrowia dym i „częstują” osobę spalającą śmieci mandatem. Wczoraj taki mandat został wypisany w Natolinie tuż przy drodze wojewódzkiej 579. – Okazało się, że pracownicy na terenie budowy stacji paliw spalają odpady po budowlane w tym opakowania papierowe po workach, plastikowe i inne. Nie zdały się żadne tłumaczenia ponieważ Straż Miejska w Grodzisku Mazowieckim bezwzględnie jest przeciw paleniu wszelkiego rodzaju odpadów. Sprawcę wykroczenia ukarano mandatem karnym za przetwarzanie termiczne odpadów – opisują sytuację strażnicy.

Grodziska straż miejska apeluje do wszystkich o nie palenie odpadów.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi