13 05 2019

Mamy to! Sparta z awansem do II ligi siatkówki

13.05.2019, godz.: 12:29
Mamy to! Sparta z awansem do II ligi siatkówki
fot. Facebook/UKS Sparta Grodzisk Maz.

Sportowy Grodzisk ma powody do ogromnej radości! W turnieju finałowym o awans do drugiej ligi piłki siatkowej siatkarze UKS-u Sparty Grodzisk Mazowiecki wywalczyli upragnioną promocję do wyższej klasy rozgrywkowej. Choć nie obyło się bez emocji i nerwowego oczekiwania.

Cztery najlepsze zespoły III ligi mierzyły się ze sobą w bezpośrednich starciach o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Były to UKS Sparta Grodzisk, PKPS Siatkarz Bierutów, LKS Orzeł Reklamowy Gadżet Osiecza i MKS Wisłok Strzyżów. Z czterech finalistów, awans do drugiej ligi miały wywalczyć aż trzy zespoły. Grodziszczanom przed turniejem dopisywała zarówno forma sportowa – komplet zwycięstw w turniejach ćwierćfinałowym i półfinałowym – jak i okoliczności, czyli bycie gospodarzem zmagań finałowych.

W hali przy ul. Westfala kibice dopisywali przez cały weekendy, stworzyli gorącą i atmosferę i wydatnie pomogli naszym siatkarzom w awansie. Ów doping okazał się szczególnie pomocny po pierwszym meczu przegranym przez Spartę 1:3 z Wisłokiem Strzyżów.

W kolejnych meczach grodziszczanie pokazali moc i wygrali 3:0 z Siatkarzem Bierutów oraz 3:1 z Orłem Osiecza. Tym samym przypieczętowali awans, a korki od szampana mogły wystrzelić w górę!

Komplet wyników turnieju finałowego tutaj.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi