18 03 2018

Mammobus przyjedzie do Podkowy

18.03.2018, godz.: 19:22
Mammobus przyjedzie do Podkowy
Fot. GrodziskNews.pl

Pod koniec przyszłego tygodnia mieszkanki Podkowy Leśnej w wieku 50–69 lat będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych.

Badanie w ramach profilaktycznego programu Narodowego Funduszu Zdrowia skierowane było przede wszystkim do kobiet w przedziale wiekowym 50–69 lat, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie przechodziły mammografii. W sobotę 24 marca z propozycji tej będą mogły skorzystać mieszkanki Podkowy Leśnej. Mammobus zatrzyma się przy ul. Gołębiej 24 w godz. 9.00–17.00.

Aby skorzystać z bezpłatnych badań należy się wcześniej zapisać dzwoniąc pod numer (85) 676 03 32.

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu czterech zdjęć rentgenowskich – dwóch projekcji każdej piersi. Badania nie należy się obawiać, ponieważ promieniowanie, które emituje jest nie większe niż przy RTG zęba. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co zwiększa szansę wyleczenia.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi