18 12 2017

Magazyn podrobionych perfum pod Nadarzynem [FOTO]

18.12.2017, godz.: 09:35
Magazyn podrobionych perfum pod Nadarzynem [FOTO]
Fot. KSP

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Białegostoku oraz policjanci z Wołomina zlikwidowali pod Nadarzynem magazyn z podrobionymi perfumami. Zarekwirowano blisko 9 tys. sztuk podróbek.

Wspomniani funkcjonariusze ustalili, że na prywatnej posesji pod Nadarzynem znajduje się magazyn podrobionych perfum. Gdy weszli do budynku rozpoczęli przeszukiwanie. Na terenie nieruchomości znaleźli i zabezpieczyli ponad niecałe 9 tys. sztuk perfum, które nielegalnie zostały opatrzone zastrzeżonymi znakami towarowymi. Mundurowi oszacowali, że gdyby te produkty były oryginalne, ich wartość wyniosłaby około 1,3 mln zł. Według ustaleń funkcjonariuszy, podróbki miały trafiać do obrotu różnymi kanałami.

Ponadto podczas przeszukania posesji, zabezpieczono gotówkę, sprzęt elektroniczny, a także 7 gramów białego proszku, który został oddany do badania narkotestem. Na miejscu funkcjonariusze KAS oraz policjanci zastali dwóch Białorusinów, którzy zostali zatrzymani. – Usłyszeli zarzuty z ustawy prawo własności przemysłowej dotyczące wprowadzania do obrotu towaru oznaczonego prawnie zastrzeżonymi znakami towarowymi czyniąc sobie z tego stałe źródło dochodu, za co może im grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności – informują policjanci.

Oboje zatrzymani zostali objęci policyjnymi dozorami.

Fot. KSP

Film: KSP

Dodaj Komentarz

  • adamos

    No to panie policjantowe i cale rodziny w tym roku dostana od mikolaja podrabiane perfumy 😉

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi