07 11 2018

Mabau przebuduje skrzyżowanie Nadarzyńskiej z Warszawską

07.11.2018, godz.: 14:37
Mabau przebuduje skrzyżowanie Nadarzyńskiej z Warszawską
fot. GrodziskNews

Po długich proceduralnych, a następnie przetargowych perturbacjach Grodzisk ma wreszcie wykonawcę kompleksowej przebudowy skrzyżowania ulic Nadarzyńskiej i Warszawskiej. Po weryfikacji ofert magistrat wybrał firmę Mabau z Baniochy, która zainkasuje za realizację zadania 3,3 mln zł.

Pod koniec września ogłoszono kolejny już przetarg, tym razem maksymalna kwota, jaką miasto zarezerwowało to 3,6 mln zł, czyli o 1 mln zł więcej niż poprzednio. Zgłosił się jeden chętny – firma MABAU z Baniochy, która zaproponowała 3,3 mln zł. Propozycja przeszła weryfikację merytoryczną i została. Inwestycja zostanie zrealizowana w planowanym terminie do 10 grudnia 2019 r.

Przypomnijmy, jaki jest jej zakres. Zakłada poszerzenie ul. Nadarzyńskiej tak, aby można było wyznaczyć trzeci pas ruchu właśnie do skrętu w lewo na skrzyżowaniu z ul. Warszawską. Jednak to tylko jeden z czterech etapów. Drugim zadaniem jest wykonanie ciągu pieszo-rowerowego o długości 350 metrów wzdłuż ul. Warszawskiej. Chodnik będzie z kostki brukowej natomiast ścieżka rowerowa z betonu asfaltowego. Trzecie zadanie obejmuje przebudowę skrzyżowania ulic Warszawskiej, Wioślarskiej i Robotniczej. Zaprojektowano tam mini rondo z przejezdną wyspą o średnicy 10 metrów z kostki granitowej. Ostatnim etapem będzie remont ul. Warszawskiej od ul. Szczęsnej do ul. Batorego. Będzie on polegał m.in. na ułożeniu nowej nawierzchni z mieszanki mineralno-asfaltowej.

4

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi