09 01 2017

Łyżwiarze na Stawach Walczewskiego, mimo zakazu? „To bardzo niebezpieczne”

09.01.2017, godz.: 14:51
Łyżwiarze na Stawach Walczewskiego, mimo zakazu? „To bardzo niebezpieczne”
fot. Pixabay

Na stronie grodziskiego magistratu pojawił się komunikat, z którego wynika, że na zamarzniętych Stawach Walczewskiego pojawili się sympatycy jazdy na łyżwach. Urzędnicy apelują jednak, by tego nie robić, bo warstwa lodu jest cienka i przez to niezwykle niebezpieczna dla łyżwiarzy.

Ewentualne pęknięcie tafli grozi utonięciem, a prawie na pewno wpadnięciem do lodowatej wody i w następstwie – wychłodzeniem organizmu. Lód ma tylko centymetrów grubości – i to nie wszędzie – a stawy są głębokie na trzy metry.

– Niskie temperatury poniżej 10 stopni Celsjusza spowodowały zamarzanie akwenów wodnych na terenie gminy w tym, w centrum miasta, Stawów Goliana i Stawów Walczewskiego. Pojawiła się warstwa lodu, która kusi amatorów zimowych sportów, a zwłaszcza łyżwiarzy. Ostrzegamy, że mimo siarczystych mrozów warstwa lodu jest cienka zwłaszcza na Stawach Walczewskiego, gdzie biją źródła oraz przepływa rzeka, co powoduje, że woda nie stoi a jest w ruchu co za tym idzie warstwa lodu nie jest tak gruba jakby się mogło zdawać – apelują urzędnicy.

O przestrzeganie zakazu wchodzenia na zamarznięte zbiorniki poprosił również burmistrz Grodziska Mazowieckiego i przypomniał, że swobodnie i zupełnie bezpiecznie można korzystać z lodowiska przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej na ul. Żwirki i Wigury.

2

Dodaj Komentarz

  • Rafał

    Nie każdego stać by jeździć na płatnym lodowisku

  • Pulaś

    Co to za lodowisko płatne dziura za dziurą! Lodowisko kruche pod ostrą łyżwą odskakuje lód, więc wypożyczają tępy sprzęt więc problem z głowy. Nikt sobie krzywdy nie zrobi bo rozpędzić się nie można i wywrotki mało kontuzyjne he he. Sami z siebie robimy kaleki dając zakaz za zakazem. Ludzie wyjdzcie zobaczcie a potem się wypowiadajcie na dany temat. Pozdrawiam tych co działają a nie psioczą:))

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi