10 02 2018

Luiza Złotkowska najlepsza z Polek

10.02.2018, godz.: 15:35
Luiza Złotkowska najlepsza z Polek
Fot. luizazlotkowska.com

Zawodniczka grodziskiego UKS Sparta Luiza Złotkowska osiągnęła najlepszy wynik na 3000 metrów ze wszystkich polskich panczenistek na igrzyskach w Korei Południowej. Niestety wszystkie znalazły się w drugiej dziesiątce.

Złotkowska startowała w parze z Japonką Ayano Sato. Polka przegrała tę bezpośrednią rywalizację – osiągnęła czas 4:09.69, natomiast Azjatka 4:04.35. Niestety wynik okazał się niewystarczający, aby znaleźć się w pierwszej dziesiątce rywalizacji na 3 km.

Złotkowska ostatecznie zajęła 14. miejsce ze stratą ponad 10 sekund do najlepszej Carlijn Achtereekte z Holandii. Zresztą panczenistki z tego kraju zdominowały tę rywalizację zajmując wszystkie trzy miejsca na podium.

Kolejna z Polek Karolina Bosiek z czasem o 2,8 sekundy gorszym od Złotkowskiej zajęła 16. miejsce, a tuż za nią uplasowała się Katarzyna Bachleda-Curuś, która osiągnęła o kilkanaście setnych sekundy gorszy czas.

Kolejne występy zawodniczki z grodziskiego klubu już pojutrze. Weźmie udział w wyścigu na 1500 metrów (godz. 13.30), a następnie 19 lutego zmierzy się w rywalizacji drużynowej (12.00). Jeżeli Polki zakwalifikują się do finału, to wystąpią w nim dwa dni później.

Dzisiejszy przejazd Luizy Złotkowskiej można obejrzeć poniżej.

Pjongczang 2018. Luiza Złotkowska najlepsza z Polek. Wideo na eurosport.interia.pl.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi