04 12 2018

Lodowisko za ponad 200 tysięcy złotych

04.12.2018, godz.: 13:18
Lodowisko za ponad 200 tysięcy złotych
fot. Pixabay

Wielkimi krokami zbliża się połowa grudnia, na kiedy to grodziski magistrat zapowiadał uruchomienie lodowiska. Wiele wskazuje na to, iż – jeśli pogoda pozwoli – uda się dotrzymać terminu, bowiem jedyna złożona oferta przetargować mieści się w załozeniach budżetowtych gminy.

Lodowisko w tym sezonie po raz pierwszy zostanie rozstawione przy ul. Sportowej na terenie planowanej budowy centrum aktywizacji. Za jego dostarczenie i obsługę odpowiadać będzie najprawdopodobniej firma Piruet, która zażyczyła sobie za to nieco ponad 224 tys. zł, czyli ledwie o niecały tysiąc więcej, aniżeli budżet zakładany przez magistrat.

Tafla ma mieć 20 metrów szerokości i 40 metrów długości. Podobnie jak w latach ubiegłych godziny od 8.00 do 15.00 zostaną zarezerwowane dla uczniów grodziskich szkół, którzy bezpłatnie skorzystają z lodowiska. Za darmo pojeżdżą również dzieci uczęszczające na półkolonie, które zostaną zorganizowane w czasie ferii. Biletowane wejście zaplanowano na godz. 16.00–22.00.

Na lodowisku przy ul. Sportowej będzie można skorzystać z pomocy instruktora, a także wypożyczyć łyżwy. Lodowisko będzie oczywiście oświetlone. Łyżwiarzom podczas jazdy będzie przygrywać muzyka. Dodatkowo operator obiektu zorganizuje w czasie jego działania sześć imprez o charakterze kulturalno-rozrywkowym z udziałem animatora.

Lodowisko zgodnie z założeniami przetargu powinno wystartować 15 grudnia i ma działać przez trzy miesiące – do 17 marca.

1

Dodaj Komentarz

  • Kierowca autokaru

    Bedzie wylewana tafla co 2h czy jazda po zrytym lodzie ze sciaganym.szronem przez dzieci za zadarmkwa jazde ???

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi