27 10 2017

Lodowisko w Milanówku po raz drugi. Start w mikołajki

27.10.2017, godz.: 09:29
Lodowisko w Milanówku po raz drugi. Start w mikołajki
fot. Facebook/Wiesława Kwiatkowska Burmistrz Milanówka

Niedawno informowaliśmy o tym, iż Grodzisk szykuje się do rozstawienia lodowiska, które wystartuje na początku grudnia. Także w grudniu, drugi rok z rzędu, tafla pojawi się także w Milanówku. Oficjalne otwarcie obiektu zaplanowano na 6 grudnia.

Będzie to zarazem pierwszy pełny sezon funkcjonowania ślizgawki w mieście ogrodzie w zeszłym roku bowiem lodowisko został zorganizowane niejako spontanicznie, w połowie stycznia. Mimo to cieszyło się dużą popularnością wśród mieszkańców. I nie przeszkadzał temu nawet fakt, iż korzystanie z tafli było płatne. Włodarze liczą, że i tym razem lodowisko będzie nie mniej oblegane.

– Zeszła zima pokazała, że pomysł z lodowiskiem zdecydowanie wypalił i choć zdania wśród mieszkańców były podzielone, to zdecydowanie przeważały komentarze chwalące tę inicjatywę. Postanowiliśmy więc ponownie zorganizować lodowisko. Będzie ono sztucznie chłodzone, a o jego odpowiednią jakość zadba rolba, dla której w tym roku zostanie zorganizowany garaż – wyjaśnia Wiesława Kwiatkowska, burmistrz Milanówka.

Zasady działania lodowiska mają być podobne jak ubiegłej zimy. Obiekt ma być dostępny dla wszystkich w dni powszednie w godz. 16.00–22.00 (od 8.00 do 15.00 ze ślizgawki korzystają uczniowie okolicznych szkół), a w weekendy od 8.00 do 22.00. A jak wyglądają ceny? Bilet ulgowy kosztuje 5 zł (6 zł zapłacą osoby spoza Milanówka), a normalny 7 zł (9 zł dla osób spoza Milanówka). Po opłaceniu można jeździć do woli, bowiem nie ma ograniczeń czasowych. Na miejscu będzie możliwość wypożyczenia łyżew.

– Oficjalny start planujemy na 6 grudnia, mamy nadzieję, że pogoda dopisze to znaczy, że będzie przynajmniej poniżej 10 stopni Celsjusza, bo dopiero wtedy mamy pewność, sztucznie lodzona tafla się utrzyma – mówi nam gospodyni miasta ogrodu. – Jak długo będzie można jeździć? Tak długo, jak tylko pozwolą warunki atmosferyczne, ale zakładamy, że na pewno do końca lutego – dodaje.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi