29 05 2019

Lista dróg z dofinansowaniem oficjalnie zatwierdzona. Są nasze trasy

29.05.2019, godz.: 13:49
Lista dróg z dofinansowaniem oficjalnie zatwierdzona. Są nasze trasy
fot. Pixabay

Wojewoda zatwierdził ostateczną listę rankingową dróg zakwalifikowanych do dofinansowania w 2019 roku. Pieniądze na remonty i przebudowy otrzymało również kilka tras z naszego regionu.

Dofinansowania przyznano 27 inwestycjom dotyczącym dróg powiatowych. Jest w tym gronie rozbudowa ponadkilometrowego odcinka drogi z Kłudna Starego do Żukowa, a także budowa skrzyżowania tej drogi z trasą Chrzanów – Żuków – Czubin. W ramach zadania ma również zostać wybudowany chodnik w Żukowie. To przedsięwzięcie znalazło się na dość wysokim 14. miejscu na wstępnej liście rankingowej i utrzymało tę lokatę w ostatecznym zestawieniu. Dodajmy, że powiat grodziski otrzyma wsparcie finansowe w kwocie ponad 2,2 mln zł.

Wśród inwestycji gminnych dofinansowanie otrzymają z kolei dwie trasy. Na wysokim 22. miejscu, spośród 43 zadań zakwalifikowanych do wsparcia finansowego, znalazła się budowa ulic Ślaskiego i Krańcowej w Żabiej Woli. Kwota dotacji – 845 tys. zł. Na szczęśliwym końcu stawki samorządów z dotacjami znalazł się natomiast Jaktorów, który dostanie 3 mln zł na rozbudowę dwukilometrowego odcinka ul. 3 Maja biegnącej przez wsie Henryszew i Grądy.

Wysoko, na trzecim miejscu listy rezerwowej znalazła się, milanowska aplikacja o 1,3 mln zł dotacji na przebudowę ul. Herberta. Ma zatem szanse dostać pieniądze, jeśli zwolnią się środki w kasie województwa. W ramach tego programu zdecydowanie mniej realne będzie otrzymanie dotacji na długo oczekiwaną budowę ulic Króliczej i Drozda w miejscowościach Adamowizna, Odrano Wola i Szczęsne, chodzi o stworzenie blisko 1700-metrowego odcinka drogi.

Wiadomo jednak, że Grodzisk szuka na to pieniędzy w innych programach.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi