10 08 2018

Linia 447: Prace na ostatniej prostej

10.08.2018, godz.: 09:39
Linia 447: Prace na ostatniej prostej
Fot. PKP PLK

3 września mają się zakończyć zasadnicze prace przy modernizacji linii kolejowej 447 między Warszawą Włochy a Grodziskiem. Podróżni jednak będą mogli wysiąść w Milanówku dopiero trzy tygodnie później.

Po spotkaniu z przedstawicielami PKP Polskich Linii Kolejowych wykonawca prac (firma Intercor) zobowiązał się do wykonania wszystkich robót wymagających powrót pociągów na linię 447 do 3 września. Jednak będą to tylko przejazdy próbne. Przywrócenie ruchu pasażerskiego zaplanowano na 24 września. Jest to uwarunkowane wykonaniem dodatkowych prac związanych z przebudową niezidentyfikowanych sieci elektrycznych, telekomunikacyjnych, kanalizacyjnych, które zostały odkryte w trakcie modernizacji. Od 24 września mimo przywrócenia rozkładowego ruchu pociągów wciąż będą prowadzone prace wykończeniowe na peronach i w przejściach podziemnych. We Włochach, Ursusie, Piastowie, Parzniewie, Brwinowie i Milanówku uruchomione zostaną tymczasowe, bezpieczne dojścia do peronów w poziomie szyn.

A jak dokładnie wygląda sytuacja w Milanówku? Okazuje się prace są już na ostatniej prostej. Konstrukcja peronów jest już gotowa, pokryta nową nawierzchnią, zainstalowano też oświetlenie. Obecnie remontowana jest zabytkowa wiata, trwa budowa odwodnienia. Ruszyły także przygotowania do odbudowy zadaszenia przejścia podziemnego od strony ul. Krakowskiej oraz prac wykończeniowych na przystanku oraz przejścia podziemnego.

Od 24 września pociągi będą się już zatrzymywać niemal na wszystkich przystankach na linii 447. Dlaczego „niemal”? Na peronie w Pruszkowie będą jeszcze prowadzone zaawansowane prace i tam pociągi zatrzymają się po raz pierwszy 20 października. Wykonawca musiał bowiem zmienić plany ze względu na rozbiórkę wiaty do tunelu oraz klatek schodowych w części przejścia w Pruszkowie. Konieczne były zgody konserwatora zabytków i pozwolenia na rozbiórkę.

Co ważne do 24 września utrzymane zostanie kursowanie autobusowej komunikacji zastępczej. Oczywiście dla Pruszkowa komunikacja zastępcza będzie kursowała dłużej, do czasu oddania do użytku przystanku, czyli najpóźniej do 20 października.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi