11 06 2018

Letnie „Przejazdy rodzinne” z wukadką

11.06.2018, godz.: 17:04
Letnie „Przejazdy rodzinne” z wukadką
fot. Piotr Antos

Jeszcze przed rozpoczęciem wakacji Warszawska Kolej Dojazdowa wprowadzi „Przejazdy rodzinne”, dzięki czemu osoba dorosła podróżująca z swoim dzieckiem będzie mogła skorzystać z 50-procentowej ulgi.

Specjalna taryfa wejdzie w życie 22 czerwca o godz. 15.00. W ramach oferty osoba dorosła podróżująca z dzieckiem, które nie ukończyło 16 lat może wykupić dla siebie i dla dziecka jednorazowe bilety „tam” lub „tam i z powrotem” z 50-procentową zniżką. W ramach „Przejazdów Rodzinnych” dorosły może również zakupić bilet jednorazowy wg taryfy ulgowej 50 proc. dla siebie i bilet jednorazowy dla dziecka zgodnie z przysługującą mu ulgą ustawową lub handlową.

Aby skorzystać z ulgi pasażerowie przy zakupie w kasie biletowej powinni mieć adnotację na biletach „Przejazd Rodzinny” potwierdzoną datownikiem z kasy. W przypadku biletu kupionego w automacie pasażer sam powinien dokonać wpisu na bilecie „Przejazd Rodzinny”. Osoba dorosła powinna mieć przy sobie dokument potwierdzający wiek dziecka.

W przypadku podróżowania z więcej niż jednym dzieckiem dorosły powinien dla pozostałych dzieci nabyć bilet zgodnie z przysługującymi im uprawnieniami oraz posiadać dokumenty potwierdzające te uprawnienia (np. legitymację szkolną).

„Przejazdy Rodzinne” będą obowiązywały do północy 2 września.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi