08

05 2016

Lekcja futbolu od rezerw Legii

Lekcja futbolu od rezerw Legii - Grodzisk News

Piłkarze Pogoni przegrali na wyjeździe z drugą drużyną Legii Warszawa aż 0:5. Katem drużyny z Grodziska był Jarosław Niezgoda, który ustrzelił hat-tricka.

Faworyt tego spotkania mógł być tylko jeden. Walczące o awans do II ligi rezerwy Legii podejmowały w Ząbkach Pogoń, którą w przyszłym sezonie zobaczymy na IV-ligowych boiskach. Drużyna z Warszawy od początku narzuciła swój styl gry i dość szybko objęła prowadzenie. Już w 12. minucie po faulu w polu karnym zawodnika Pogoni sędzia wskazał ?na wapno?. Do piłki podszedł Tomasz Nawrotka, który pewnie egzekwował jedenastkę. Dziesięć minut później swój show rozpoczął Niezgoda strzelając swoją pierwszą, ale nie ostatnią w tym meczu bramkę. W kolejnych minutach Legia cały czas atakowała próbując znaleźć sposób na podwyższenie wyniku. Do przerwy nieskutecznie.

W drugiej połowie mimo roszady w składzie Pogoni (na boisko wszedł Tomasz Kołodziejski za Andrzeja Krajowskiego) niewiele się zmieniło ? Legia atakowała, a Pogoń nie miała pomysłu na to jak zagrozić bramce gospodarzy. W 62. minucie swoją drugą bramkę zdobył Niezgoda, a siedem minut później cieszył się z hat-tricka. Dzieło zwieńczył w 87. minucie Konrad Michalak, który ustalił wynik na 5:0 dla Legii.

Warto podkreślić, że w drużynie Legii całe spotkanie rozegrał wychowanek Pogoni i młodzieżowy reprezentant Polski Mateusz Wieteska.

Legia II Warszawa ? Pogoń Grodzisk Mazowiecki 5:0 (2:0)
Bramki: Nawotka (13' min. ? karny), Niezgoda (22', 61', 69'), Michalak (87')

Legia II: Majecki ? Szrek, Zawal, Wieteska, Hołownia ? Seb. Szymański (65? Michalak), Kopczyński (46? Urbański), Makowski, Nawotka (67? Cichocki) ? Szczepański (71' Trąbka) ? Niezgoda.

Pogoń: Brudnicki ? Krajewski (45' Kołodziejski), Jadacki, Maruszewski, Jaroń ? Kołaczek, Wilanowski, Michalski (85' Zakrzewski), Cesarek (55' Dukalski), Sołtys (55' Cichocki) ? Tataj