04

10 2015

Legia znów za mocna dla Pogoni

Legia znów za mocna dla Pogoni - Grodzisk News

Druga drużyna wicemistrza Polski po raz kolejny okazała się lepsza od grodziskiej Pogoni. Podopieczni Tomasza Matuszewskiego przegrali na własnym boisku 2:3.

Spotkanie z drugą drużyną Legii wzbudziło niemałe zainteresowanie. Na trybunach pojawiło się 600 widzów czekających na ciekawe widowisko. I nie zawiedli się...

Mecz zaczął się całkiem dobrze dla gospodarzy ? już w 3. minucie groźnie zrobiło się pod bramką Legii, ale Damian Jaroń skiksował w dogodnej sytuacji. Jednak legioniści nie próżnowali i odgryźli się dwie minuty później Michał Brudnicki musiał się wykazać. Jednak w 9. minucie w zamieszaniu podbramkowym najlepiej odnalazł się Mateusz Sołtys, który wpakował piłkę do siatki gości. To podrażniło gości, którzy dziewięć minut później wyrównali za sprawą Branimira Galicia. Kilka minut później głową próbował Maciej Tataj, ale Jakub Szumski był na posterunku. Ostatnie 20 minut pierwszej połowy to wyrównana gra głównie w środku pola. Gdy kibice szykowali się na przerwę Mateusz Zawal strzela bramkę dla Legii.

Początek drugiej części spotkanie to dążenie Pogoni do wyrównania. Udało się to jednak dopiero w 62. minucie za sprawą niezawodnego Macieje Tataja, który głową skierował piłkę do bramki. Po bramce wyrównującej jedni i drudzy próbowali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale przez długi czas brakowało dokładności. Jednak w 82. minucie Michał Suchanek znalazł się tam gdzie trzeba strzelił, jak się okazało, zwycięskiego gola.

Kolejne spotkanie Pogoni za tydzień (11 października) w Łowiczu z tamtejszym Pelikanem.

Pogoń Grodzisk ? Legia II Warszawa 2:3 (1:2)
Bramki: Mateusz Sołtys, Maciej Tataj ? Branimir Galić, Mateusz Zawal, Michał Suchanek
Żółte kartki: Pałuba (Pogoń) ? Kopczyński, Suchanek, Urbański (Legia)
Widzów: 600

Pogoń: Brudnicki, Romanov, Lendzion, Pałuba, Maślanka, Jaroń (65' Gliński ), Olczak, Kołaczek, Sołtys (71' Sierociński), Michalski, Tataj

Legia II: Szumski, Skowron, Zawal, Kochański, Rakowski, Galić (67' Michalak) , Kopczyński, Urbański (88' Małachowski), Bartczak (46' Szczepański), Suchanek, Pablo Dyego (74' Hołownia).