13 04 2018

Kwiatkowska: Będę kandydować na drugą kadencję

13.04.2018, godz.: 19:02
Kwiatkowska: Będę kandydować na drugą kadencję
fot. Facebook Wiesławy Kwiatkowskiej

Choć do wyborów samorządowych zostało ponad pół roku i na oficjalne listy kandydatów w wyborach na wójtów i burmistrzów trzeba jeszcze poczekać, to my już wiemy, iż burmistrz Milanówka Wiesława Kwiatkowska będzie ubiegać się o reelekcję. – Miała duże wątpliwości, ale wystartuję w wyborach – powiedziała nam gospodyni miasta ogrodu.

Podczas wyborów w 2014 roku głównym kontrkandydatem Kwiatkowskiej był ówczesny burmistrz Milanówka, urzędujący od 1998 roku, Jerzy Wysocki. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były dwie tury głosowania. W pierwszej wygrał Wysocki kartę z głosem oddanym właśnie na niego wrzuciło do urny 39,2 proc. milanowian, którzy wzięli udział w głosowaniu. To jednak za mało, aby uniknąć drugiej tury. W niej Wysocki rywalizował będzie z Wiesławą Kwiatkowską (KWW Wiesławy Kwiatkowskiej – Decydujemy Razem).

W bezpośrednim starciu pretendentka do burmistrzowskiego fotela zebrała niespełna dwa procent więcej głosów od kontrkandydata. otrzymała 3434 głosy, co stanowiło 51,48 proc. całości. Podczas gdy Wysocki zyskał poparcie 3237 mieszkańców, a więc 48,52 proc. elektoratu.

W ten sposób Wiesława Kwiatkowska została burmistrzem i już zapowiedziała, że powalczy o drugą kadencję. – Długo zastanawiałam się, czy powinnam kandydować. Moje wątpliwości wiązały się z wieloma przeciwnościami i trudnościami, jakie zastałam po objęciu funkcji burmistrza. Mam w sobie jednak duszę wojownika i postanowiłam wystartować – powiedziała nam gospodyni Milanówka. – Choć oficjalnych kandydatur jeszcze nie ma to „wieść gminna” niesie, że będzie sporo chętnych od objęcia tej funkcji. Tym bardziej uważam, że warto podjąć wyzwanie – dodaje.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi